Dziecięcy namiot w domu nowym hitem aranżacyjnym

0
2907

Lato to okres, kiedy różnorodne remonty oraz różnej skali modernizacje w przestrzeni domowej osiągają swój punkt kulminacyjny. Wiele polskich urlopów z roku na rok kończy się nie na piaszczystej plaży, ale z pędzlem w ręku oraz na hali wystawowej pobliskich sklepów meblowych. Dla wielu z nas lato razem z urlopem to jedyny możliwy czas, kiedy realizowane jest przeprowadzenie niezbędnych usprawnień lub stworzenie nowych przestrzeni. Wśród najczęściej odświeżanych powierzchni niezmiennie plasują się pokoje dziecięce.

Pomimo posiadania jakiejś wstępnej wersji wykończeniowej, faktem jest, że każdy plan jest o tyle dobry, aż dojdzie się do momentu jego realizacji. Wymalowanie oraz odświeżenie ścian czy podłogi nie przedstawia sobą większego problemu. Strome schody zaczynają się w momencie wymiany mebli oraz zakupywania różnorodnych dodatków, które praktycznie oraz stylowo mają dopełnić przestrzeni zajmowanej przez dziecko. Mimo, że gusta rodziców są najróżniejsze w ostatnich latach daje się wyraźnie zauważyć wzrost zainteresowania takimi produktami jak namiot dla dzieci do pokoju. Każde dziecko wszak marzy o zostaniu Indianinem lub wielkim poszukiwaczem przygód leśnych jak survival!

Prywatność w namiocie dla dzieci

Jest to nowa, korzystna alternatywa, która w obrębie pokoiku wydziela dodatkową przestrzeń dla dziecka, która jest prawdziwie tylko jego. Taki rodzaj osobistej „bazy” w samym środku pokoju daje dziecku bardzo szerokie spektrum możliwości do nowych zabaw. Wyściełana kocami czy śpiworem, z pięknymi tematycznymi ozdobami i obowiązkową latarką lub lampką. Tak przygotowana „baza” będzie centrum prywatności Twojego dziecka. Maluchy, jak każdy człowiek, mają swoje indywidualne charaktery, a także… gorsze dni. Wtedy zwykle potrzebują samotności i odrobiny spokoju. Namiot dla dzieci w jego własnym pokoju to dodatkowa, osobista przestrzeń.

Dodatkowo namiot dla dzieci to bardzo skuteczne narzędzie w procesie rozwoju relacji na linii rodzic – dziecko. Nowe rozwijające wyobraźnie zabawy zacieśniają wspólną więź dając najmłodszemu członkowi rodziny lepsze warunki rozwojowe. Namiot dla dzieci jest również skutecznym rozwiązaniem aranżacyjnym pozwalającym zaoszczędzić wiele miejsca w przestrzeni pokoiku na innych sprzętach. Większość wariantów tego rodzaju produktów wyposażona jest w liczne przegrody, w których można schować zabawki – zachowując lepszy ład w codziennym dziecięcym rozgardiaszu.

Mobilne poczucie bezpieczeństwa dziecka

Namiot dla dzieci nie zakańcza swojej funkcjonalności jedynie w przestrzeni domowej. Jest to rozwiązanie uniwersalne, które w trakcie letnich wyjazdów można z powodzeniem spakować do bagażnika wybierając się nad morze, jezioro czy biwak. Dzięki temu dziecko nie musi rozstawać się ze swoją ulubioną „bazą”, a cała rodzinna podróż nabiera wyraźniejszego zabarwienia przygody. Rodzice w takim wypadku również zyskują więcej spokoju mając pewność, że ich dziecko jest adekwatnie zabezpieczone i pełniej chłonie nowe rozwojowe doświadczenia. Szukając nowych rozwiązań aranżacyjnych do domu warto zastanowić się czy namiot do pokoju nie będzie, aby lepszą alternatywą niż kolejne pudło z zabawkami lub regał.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Multistore specjalizującej się w zabawkach drewnianych.

Zapisz

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię