Jak znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka?

1
878

Poszukiwania odpowiedniej niani bywają nie tylko czaso- ale również pracochłonne. Podpowiadamy jak szybko i bezproblemowo znaleźć profesjonalną opiekunkę do dziecka.

Dla prawie każdej osoby mogącej poszczycić się mianem rodzica, dzieci stanowią najwyższą wartość, którą z powodzeniem można porównać do sensu życia. Opieka nad maluchem, wspólne spędzanie czasu oraz uczenie dziecka nowych, nieznanych mu dotąd rzeczy, to nie tylko praca nad rozwojem, ale również – a może właśnie przede wszystkim – wielka radość i satysfakcja. Niemniej jednak nie każdy rodzic może pozwolić sobie na to, aby zajmować się malcem na co dzień i tym samym zrezygnować z pracy zawodowej. Co zrobić w przypadku, kiedy musimy wrócić do wykonywania obowiązków zawodowych? Naturalnie jednym z najlepszych możliwych rozwiązań będzie zatrudnienie profesjonalnej opiekunki do dziecka. Pozostaje tylko jedno pytanie; gdzie znaleźć zawodową nianię? Czy lepiej rozpocząć poszukiwania na własną rękę, czy też skorzystać z usług agencji opiekunek?

Na własną rękę

Bardzo wielu rodziców – zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy mają zamiar skorzystać z opieki niani – nie do końca wie, w jaki sposób rozpocząć poszukiwania opiekunki do dziecka. W związku z powyższym często decydują się oni na zamieszczenie ogłoszenia w prasie czy też na stronach różnego rodzaju serwisów internetowych. Czy to dobre rozwiązanie? No cóż, w praktyce nie należy ono do najlepszych. Dlaczego? Ponieważ na tego rodzaju ogłoszenia odpowiadają z reguły osoby, które zawód niani traktują na zasadzie zajęcia dorywczego i – w praktyce – nie posiadają one ani dostatecznej wiedzy, ani też doświadczenia czy umiejętności, które umożliwiłyby im sprawowanie profesjonalnej opieki nad naszym maluchem. Oczywiście może się zdarzyć, że na ogłoszenie odpowie niania mogąca pochwalić się odpowiednimi kwalifikacjami, niemniej jednak warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż takie sytuacje zdarzają się raczej sporadycznie.

Naturalnie w poszukiwaniu opiekunki do dziecka niejednokrotnie pomocna może okazać się rodzina i przyjaciele, którzy będą w stanie polecić nam usługi danej niani. Pamiętajmy jednak, aby przed zatrudnieniem opiekunki przeprowadzić z nią rozmowę kwalifikacyjną i to bez względu na fakt świetnych referencji wydanych np. przez najbliższych przyjaciół. Dlaczego? Ponieważ każdy z nas ma inną wizję wychowania dziecka, a tym samym inne oczekiwania względem pracy zatrudnianej niani.

Pomoc agencji

Obecnie na terenie całej Polski działa spora ilość agencji opiekunek, których zadaniem jest oczywiście znalezienie dla nas odpowiedniej niani. Czy warto pokusić się o skorzystanie z usług tego rodzaju firm? Zdecydowanie tak. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż wspomniane agencje dysponują wyłącznie ofertami profesjonalnych, licencjonowanych opiekunek. Ponadto w zdecydowanej większości przypadków zapewniają one dyskrecję. Decydując się na współpracę z opiekunką poleconą nam przez agencję, nie musimy obawiać się, że informacje na temat naszej rodziny staną się tematem rozmów osób trzecich. Ponadto nianie współpracujące z agencjami są osobami wykształconymi, często znającymi nawet kilka języków obcych, w związku z czym nasze dziecko – oprócz opieki – może zyskać możliwość przyswojenia języka angielskiego, niemieckiego etc.

Niestety, wspomniany rodzaj firm w dalszym ciągu postrzegany jest przez wielu rodziców na zasadzie dodatkowego, zupełnie zbędnego wydatku. To błąd, ponieważ w praktyce skorzystanie z pomocy agencji opiekunek jest jednym z najlepszych, możliwych rozwiązań. Co istotne to fakt, iż chcąc nawiązać współpracę z agencją opiekunek, nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy bowiem wejść na stronę danej agencji, a następnie wpisać odpowiednią frazę np. „opiekunka do dziecka w Warszawie”.

Jeśli poszukujesz niani dla swojego dziecka i chcesz, aby maluch znalazł się pod opieką odpowiedzialnej, wykwalifikowanej osoby, która będzie w stanie odpowiednio zająć się dzieckiem w dosłownie każdej sytuacji, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy agencji opiekunek. Przykładowym portalem świadczącym usługi tego rodzaju jest serwis www.niania.pl.

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

  1. Od znajomych. Nie wierzę, że nikt nie szuka w ten sposób, mało tego śmiem twierdzić że tak robi 90% z nas. Ja bym np. nie zaufała agencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię