Dzień dziadka – pomysły na najlepsze prezenty

0
2018

Jednym z najważniejszych dni stycznia bez wątpienia jest ogólnopolski Dzień Dziadka. Już 22 stycznia uhonorujemy swoich dziadków w tym szczególnym dla nich momencie i docenimy ich obecność w naszym codziennym życiu. Jak prezent najlepiej podarować na Dzień Dziadka? Czy zwyczajne i szczere życzenia wystarczą? Poniżej kilka propozycji na udany upominek dla dziadka.

1. Życzenia i kartka

Większość osób zdecyduje się na wariant standardowy, czyli w Dzień Dziadka złoży świętującemu okolicznościowe życzenia i wręczy specjalną kartkę. Warto jednak zadbać, by taki podarek nie okazał się zbyt sztampowy. W Internecie łatwo znaleźć wiele eleganckich i pomysłowych życzeń, które z pewnością ucieszą niejednego dziadka. Dobrze jest również zadbać o to, by wręczona przez nas kartka odznaczała się czymś wyjątkowym. Młodsze wnuki z pewnością mogą wykonać własne laurki, które zostaną bardziej docenione przez dziadka niż zwykła kupna karta.

2. Słodycze

Lubi je niemal każdy, więc drobny słodki upominek z pewnością ucieszy niejednego dziadka. Ładnie opakowana bombonierka z ciekawą zawartością sprawi, że na twarzy świętującego pojawi się promienny i szczery uśmiech. Z pewnością można będzie także liczyć na poczęstunek. Warto jednak wiedzieć, czy aby słodycze nie są szkodliwe dla zdrowia naszego dziadka. Bo choć czekoladki lubi niemal każdy, to nie każdy może je jeść.

3. Coś do poczytania

Dziadkowie mają na emeryturze wiele wolnego czasu, więc jeśli tylko wzrok na to pozwala, warto zainwestować w Dzień Dziadka w jakąś książkę. Dobra powieść kryminalna ucieszy niejednego czytelnika w podeszłym wieku i pozwoli mu miło spędzić wiele zimowych wieczorów.

4. Może sanatorium lub wczasy?

Dla tych, którzy chcą dziadkowi sprezentować coś absolutnie wyjątkowego, można chociażby zaproponować małe wczasy. Jeśli uważacie, że dziadkowi przydałby się mały odpoczynek, to warto zastanowić się nad zafundowaniem mu wypoczynku w uzdrowisku. Dla dziadka będzie to moment nie tylko relaksu, ale również ciekawej przygody, której zapewne nie będzie się spodziewać!

5. Coś dla majsterkowicza

Dziadkowie mają to do siebie, że uwielbiają majsterkować i otaczać się różnymi praktycznymi narzędziami. Jeśli więc i Twój dziadek mógłby godzinami spędzać czas w warsztacie, zbadaj, jakiego narzędzia mu brakuje lub czego najbardziej by potrzebował. Upominek niby drobny, ale może zdziałać w Dzień Dziadka prawdziwe cuda.

6. Alkohol

To propozycja raczej dla starszych wnuków. Dobry i wytrawny trunek zawsze jest w cenie i nie należy się obawiać, że jest on nieelegancki. Dziadek doceni gest i z pewnością przechowa Twój prezent do spożycia podczas wyjątkowej okazji. Tu również jednak warto wiedzieć wcześniej, czy jakikolwiek alkohol nie jest przeciwwskazany ze względu na stan zdrowia świętującego.

To oczywiście tylko propozycje pomysłów, a tych jest przecież co niemiara. Warto zaznaczyć, że dziadkowie docenią każdy gest ze strony wnuków lub swoich dzieci. Bo najważniejsza w Dniu Dziadka jest pamięć i szczera intencja, a nie drogi prezent.

Wojciech Chentkiewicz
Artykuł przygotowano na podstawie działu Wierszyki na dzień dziadka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię