W jakie gry gramy najczęściej?

0
1772

Gry komputerowe już dawno przestały być postrzegane jako rozrywka jedynie dla najmłodszych. Najnowsze technologie swoimi możliwościami są w stanie zachwycić nawet dorosłych, którzy coraz częściej siadają przed komputerem tylko po to, by się zrelaksować. Oto gry, które wybieramy najchętniej.

Ulubione platformy

Jeśli już gramy to głównie na komputerze i to bez względu na wiek. Wiele osób do tego typu rozrywki wykorzystuje również telefon komórkowy. Trudno się temu dziwić, komputer stacjonarny lub laptop pojawia się obecnie w większości domów. Spora część z nas posiada również komórkę. Jeśli więc zechcemy się zrelaksować oba urządzenia mamy pod ręką.

Prawdziwi wielbiciele wirtualnych przygód idą jednak jeszcze o krok dalej. Większość z nich wyznaje bowiem zasadę, że jeśli grać, to tylko na konsoli. Co ciekawe, najczęściej zasiadają przed nimi osoby w młodym wieku i… mężczyźni.

Wśród najpopularniejszych tytułów nadal królują kolejne części Fify, Battlefielda, Call of Duty, Diablo czy Simsów. Co ciekawe, do tych ostatnich przekonały się nawet panie. Jeśli zaś chodzi o gry na telefon, niekwestionowanymi liderami popularności ciągle pozostają Snake i Tetris.

Przez internet

Gry online, to coś co odkryliśmy niedawno. Niemniej jednak niektóre z nich już teraz cieszą się ogromną popularnością. Największym plusem gier w wersji przeglądowej jest to, że można z nich korzystać bezpłatnie. Najczęściej nie wymagają również przebrnięcia przez żmudny proces instalacji.

Jeśli już decydujemy się na ten rodzaj rozrywki, najczęściej wybieramy gry-łamigłówki, np. grę kulki (tutaj pobierzesz grę „Kulki”), jeden z fenomenów gier online. Wśród tych ostatnich największym hitem okazały się takie tytuły jak Travian czy Plemiona. Kilka kliknięć myszą wystarczy by przenieść się w odległe czasy, zostać władcą danej krainy i bronić jej przed wrogami.

Wielu z nas bardzo chętnie testuje swoje zdolności zarządzania w grach ekonomicznych. Ich scenariusz z reguły bywa ten sam. Na starcie otrzymujemy pewne zasoby, a naszym zadaniem jest stworzenie wymaganej infrastruktury i doprowadzenie naszej osady do rozkwitu. Podobne zasady obowiązują również w grach farmerskich. W ich przypadku jednak wszystko kręci się wokół uprawy ziemi, zbierania i magazynowania plonów oraz hodowli zwierząt.

Nawet wielbiciele tradycyjnych gier będą w stanie znaleźć w sieci coś dla siebie. Oczywiście pasjansa można układać i bez konieczności podłączenia do sieci, ale już gra w pokera na pewno będzie bardziej emocjonująca, gdy będziemy wiedzieli, że po drugiej stroni siedzi realny przeciwnik.

Narzędzie w rękach marketerów

Co ciekawe potencjał marketingowy gier online bardzo szybko odkryli również spece od promocji. Wypuszczanie tego typu „materiałów” stało się już jednym ze standardowych działań, uzupełniających obecność danej marki w sieci. Wszystko po to, by jeszcze bardziej zaangażować klientów i przywiązać ich do brandu. Choć stworzenie efektownej i skutecznej gry online z pewnością wymaga sporych nakładów, naprawdę warto. Dobry pomysł jest bowiem nagradzany nie tylko popularnością wśród samych użytkowników, ale i staje się przykładem dla innych marek.

%MCEPASTEBIN%

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię