Gry planszowe dla dzieci

0
3691

Gry planszowe dla dzieci

 
Gry planszowe czy edukacyjne wyzwalają w dziecku pozytywne emocje, chęć współzawodnictwa, a przy tym są świetną rozrywką w rodzinnym gronie i umilają wspólne spędzanie czasu.
 
Gry planszowe to ulubiona rozrywka wielu osób, które bardzo chętnie korzystają z takiej formy zabawy nie tylko w okresie dzieciństwa, ale również w dorosłym życiu. Na polskim rynku można znaleźć wiele ciekawych gier, w które bardzo chętnie grają nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe, które odnajdują w takich grach elementy, które dają mnóstwo radości i satysfakcji. Jednak najbardziej typowymi odbiorcami gier planszowych są dzieci i ich rodzice, którzy bardzo chętnie grają ze swoimi pociechami w Chińczyka, Monopol, Farmer czy w inne gry, które bawią, uczą i rozwijają. Dla wielu rodzin gry planszowe to doskonała rodzinna rozrywka, która pozwala na to by czas wolny spędzać wspólnie i naprawdę dobrze się bawić w rodzinnym gronie. Gry dla dzieci, w które można grać całymi rodzinami to dobry sposób na wspaniałą zabawę i zacieśnianie więzi między rodzicami a dziećmi.
Nie da się nie zauważyć, że w wielu rodzinach gry edukacyjne czy gry przygodowe to rozrywka, która obecna jest regularnie w życiu rodzinnym. Niektóre rodziny urządzają nawet mini turnieje gier planszowych, które pozwalają na wspólną zabawę, przeżywanie różnych przygód, a także na naukę i rozwój nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Zdaniem specjalistów od wychowania dzieci, a także psychologów, gry planszowe takie jak edukacyjne gry to doskonały sposób na rozwijanie dziecięcej wyobraźni, a także logicznego myślenia czy na wspomaganie rozwoju innych ważnych elementów w rozwoju młodego człowieka. Nie jeden pedagog potwierdzi, że za pomocą ciekawych gier planszowych można pielęgnować rodzinne kontakty i zapewniać dzieciom zainteresowanie ze strony rodziców. Wspólna zabawa z rodzicami przy grach planszowych jest dużo więcej warta dla malucha niż nowa zabawka czy kolejny kurs angielskiego. Niestety wielu rodziców zapomina o tym, że czas spędzany z dzieckiem jest ważniejszy niż pogoń za pieniędzmi i zarabianie ogromnych sum. Każde dziecko zdecydowanie bardziej ucieszy się z tego, że rodzice zagrają z nim w ciekawe gry przygodowe niż z kolejnej drogiej zabawki. W rodzinach, w których spędza się czas na wspólnym graniu w gry edukacyjne i przygodowe, kontakty między poszczególnymi członkami rodziny są zdecydowanie lepsze i bardziej przyjazne, gdyż wspólne pokonywanie wyzwań w grze planszowej zbliża i rozwija kontakty.
Dzisiaj chcąc sprawić naprawdę ciekawy prezent dla dziecka warto zainteresować się grami planszowymi, nie tylko tymi najbardziej nowoczesnymi, ale również tymi, które były popularne wiele lat temu. Dziś gry planszowe stają się znów popularne i coraz więcej dzieci chętnie po nie sięga, by dobrze się bawić i uczyć się w trakcie zabawy. Jeśli więc chcesz sprawić swojemu dziecku przyjemność i przy okazji zadbać o sposób na rodzinną rozrywkę i zabawę, która pozwoli na rozwój dziecka i na zdecydowanie lepsze kontakty w rodzinie to polecamy korzystanie z gier dla dzieci, takich jak gry planszowe czy edukacyjne, które z pewnością nie tylko dziecku przyniosą wiele radości.

 

KUBUŚ na GRZYBOBRANIU –  Zbliżają się urodziny Krzysia. Przyjaciele postanawiają zrobić Krzysiowi niespodziankę – upiec wielki, grzybowy omlet! Kubuś Puchatek wraz z Kłapouchym, Tygryskiem i prosiaczkiem wyruszają do Stumilowego Lasu na grzyby. Kto będzie najszybszy i zbierze najwięcej grzybów?

TWISTER –     Gra świetnie łączy gimnastykę z dobrą zabawą. Matę do gry rozkładamy na płaskiej powierzchni (np. podłodze). Jedna osoba (sędzia) – kręci strzałką i wywołuje ruchy np. „lewa ręka na zielone” (jeżeli grają tylko dwie osoby, to wymyślają sobie kolejne ruchy, starając się je maksymalnie utrudnić!). Należy pamiętać, że na jednym kółku może być tylko jedna stopa lub ręka. W czasie kolejki wolno się ruszyć tylko raz, nie wolno się ruszać pomiędzy swoimi kolejkami. Nie wolno opierać się łokciami ani kolanami!

Ostatnia osoba, która stoi wygrywa!

Wielką zaletą Twistera jest możliwość rozgrywki drużynowej oraz dostosowywanie reguł do potrzeb.

Anty-monopoly – gra planszowa –    2009 – Gra polegająca na handlu nieruchomościami. Daje szansę graczom obracania wielkimi pieniędzmi i wzbogacenia się. Sukces w grze zależy od trafnych inwestycji i mądrze prowadzonych transakcji.

Monopoly junior –   Wersja najbardziej popularnej gry planszowej przygotowana specjalnie dla młodszych dzieci – akcja toczy się w wesołym miasteczku. Można tu przejąć na własność niczyje miejsca rozrywki. Przyjemna nauka liczenia dla najmłodszych, bardziej kolorowe opakowanie(od poprzedniej wersji tej gry).

Monopoly Świat z dolarami Monopoly.
Świat zagłosował! Czas na wspólną podróż dookoła świata! Miliony osób z całego świata wzięły udział w międzynarodowym głosowaniu na najwspanialsze miasta. Miejsca z największą liczbą głosów zwyciężyły!
Podróżuj dookoła świata, zwiedzaj i kupuj nieruchomości w niezwykłych miejscach.
Pilnuj jednak swoich pieniędzy! Sprzedawaj miasta, które nie przynoszą dochodów i płać podatki.
Świat leży u Twych stóp drapacze chmur, ekskluzywne apartamenty, domki letniskowe to wszystko może być Twoje!
Czy zostaniesz światowym milionerem?

Monopoly Od zera do milionera – gra planszowa    –    Sami zdecydujcie, jak długo będziecie grać w Monopoly U-build. Sam kontrolujesz grę w najnowszym Monopoly U-build. Z superplanszą, którą składa się jak tor, wszystko jest możliwe. Wybierz odpowiedni poziom: dla początkujących, klasyczny lub zawodowy i daj się ponieść fali wspaniałej zabawy. A może chcesz spróbować czegoś nowego? Zaprojektuj własny tor i zaproś do gry najbliższych przyjaciół. Bądź pomysłowy i zbuduj miasto, jakiego jeszcze nie było.W każdej chwili możesz zmienić kształt planszy i dostosować ją do swoich potrzeb. A wszystko po to, by zostać milionerem.

Monopoly Tu i Teraz Banking – gra planszowa    –    Monopoly Tu i teraz to unowocześniona wersja Monopoly, z nowymi pionkami i miejscami na planszy. W tej grze możesz zostać właścicielem Stadionu Śląskiego, odwiedzić Puszczę Białowieską albo przejść się po Krupówkach. W tej grze, zamiast gotówki, płacisz kartą Visa.

Scrabble travel –     Wersja klasycznej gry Scrabble – dla podróżników. Opakowanie ma formę małej walizeczki, po rozłożeniu służącej jako plansza do gry. Płytki z literami są wkładane w odpowiednie otwory na planszy. Dodatkowe ułatwienie stanowią liczniki z punktacją.

Opakowanie zawiera: – 100 płytek z literkami – woreczek na płytki – 4 stojaczki – instrukcję – planszę składającą się w pudełko Zalety tej wersji Scrabble: – jednoczęściowe opakowanie – zwarta konstrukcja (planszę można bezpiecznie złożyć w trakcie gry) – wygodne, niewypadające płytki (literki trzymają się w miejscu nawet, gdy ruszamy planszą).

Scrabble Original –   Znana na całym świecie gra słowna. Polega na układaniu na planszy powiązanych ze sobą słów przy użyciu płytek z literami o różnej wartości (wg punktacji na płytce). Celem gry jest uzyskanie jak największej ilości punktów, układając słowa tak, by wykorzystywać wartość liter i premiowe pola na planszy.

Scrabble Junior – Gry dla Dzieci Mattel –   Plansza do gry jest obustronna. Błękitna dla młodszych dzieci – na niej trzeba kojarzyć połączone za sobą wyrazy z ilustracjami. Plansza druga (kolorowa) to bardziej złożona gra dla starszych dzieci. SCRABBLE JUNIOR uczy alfabetu, nowych słów i pisowni. Dzieci poznają również zasady krzyżówki.

Lego – gra Creationary –    masz dość już spotkań z przyjaciółmi, na których nic się nie dzieje?  Przypominająca zabawę w kalambury, wspaniała gra Lego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wylosuj więc kartę z zadaniem i konstruuj fantastyczne obiekty. Już więcej nie zaznasz nudy.

Celem gry Creationary jest zdobycie jak największej liczby punków. Punkty zdobywa się zarówno za zgadywanie jak i za poprawne budowanie obiektów przedstawione na karcie z zadaniem. Gracze przed rozpoczęciem gry muszą pogrupować sobie elementy w pojemniku według kolorów, jak również skonstruować kostkę Lego. Grę rozpoczyna najmłodszy gracz, następnie kolejka biegnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W przypadku remisu konieczne jest rozegranie dodatkowej rundy aby wyłonić zwycięzcę.

Na tym gra się nie kończy. Grę tez można zmieniać. Zmieniać można planszę, przebudowywać kostkę Lego, wprowadzać nowe zasady. Z grami Lego wszystko jest możliwe.

Pędzące żółwie. Wyścig do sałaty. Gra planszowa –   Żółwiki to bardzo sympatyczne zwierzątka, które całymi dniami drepczą bez pośpiechu z miejsca na miejsce. Jednak gdy na horyzoncie pojawi się świeżutka sałata, zaczynają energiczniej przebierać łapkami.
Każdy żółwik bez namysłu stanie do wyścigu i popędzi w kierunku grządki z sałatą. Jednak natury nie da się oszukać. Żółwiki nie lubią biegać, ale są za to bardzo sprytne. Wykorzystają każdą okazję, aby wdrapać się na skorupę innego żółwika i przebyć w ten sposób choć część trasy!

Łóżka dla dzieci