Grzejniki firmy Atlantic Polska

0
760

Atlantic Polska posiada w swojej ofercie dwa modele grzejników – konwekcyjny F18 i radiacyjny Shangai, które posiadają blokadę ustawień termostatu i zaokrąglone kształty, dzięki czemu mogą być stosowane w pokojach dla dzieci.

1. Niskotemperaturowy element grzewczy.

Obydwa modele posiadają niskotemperaturowy element grzewczy, który nie wysusza nadmiernie powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu i nie powoduje spalania kurzu i innych zanieczyszczeń. Nawilżenie powietrza w pokoju dziecka powinno wynosić 40-60% wilgotności. Zbyt suche powietrze przyczynia się do infekcje dróg oddechowych. U noworodków i niemowląt może doprowadzić do różnych dolegliwości, a nawet chorób jak: drapania w gardle, swędzenia oczu, wysuszenia błony śluzowej nosa, a nawet do sapki wynikającej z obrzęku błony śluzowej nosa. W najgorszym przypadku może prowadzić do śmierci łóżeczkowej. Duża wilgotność powietrza też nie jest korzystna gdyż sprzyja rozwojowi roztoczy.

2. System ASP przeciwdziałający zjawisku cyrkulacji kurzu

Radiacyjny grzejnik Shangai oprócz wyżej wymienionych cech i właściwości posiada system ASP przeciwdziałający zjawisku cyrkulacji kurzu, pyłków, roztoczy w ogrzewanym powietrzu w pomieszczeniu oraz ich osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Niewątpliwie skuteczne są dla dzieci, które mają problemy z drogami oddechowymi, cierpią na astmę oskrzelową, alergie na kurz, katar sienny, zapalenie zatok przynosowych. Są pomocne przy dusznościach sercowych takich jak: niewydolność serca, astma sercowa, obrzęk płuc.

 

1. Blokada ustawień termostatu

Obydwa modele mają funkcję blokady ustawień termostatu, która eliminuje możliwość ingerencji dziecka w uprzednio nastawioną wartość temperatury. Funkcja ta daje nam pewność, że nasze dziecko nie będzie samemu przestawiało temperatury urządzenia podczas zabawy i, że nic nie popsuje.

2. Zaokrąglone brzegi

Płaska i cienka budowa urządzenia, a zwłaszcza zaokrąglone brzegi grzejnika chronią dziecko przed narażeniem się na kontakt z ostrymi krawędziami, odstającymi elementami i powierzchniami, które by mogły spowodować różne urazy mechaniczne ciała jak np. rozbicie głowy, uderzenia, otarcia, potłuczenia, zadrapania czy nawet rany otwarte skóry.

 

 

Łóżka dla dzieci