Jak dobrać odpowiedniego konia na kółkach dla dziecka? Podpowiadamy!

0
951
Koniki mechaniczne, inaczej zwane ponycycle, to innowacyjne i obecnie niezwykle popularne zabawki dla dzieci. Są nie tylko piękne, ale także mają pozytywny wpływ na rozwój młodych jeźdźców. Jednak, aby najmłodsi mogli z nich komfortowo korzystać, musisz odpowiednio dopasować taki sprzęt do ich potrzeb. Jak dobrze dobrać konia na kółkach dla dziecka? Czytaj dalej, a wyjaśnimy Ci, na co zwrócić uwagę!

Czym są konie na kółkach?

Konie na kółkach to mechaniczne zabawki, które przeznaczone są dla dzieci w wieku od kilku po około 11-12 lat. To efektownie wyglądające sprzęty, które są bardzo zbliżone wyglądem do koni. Posiadają pluszowe i przyjemne w dotyku futerko, grzywę, a także naszyte siodło i uzdę. Koło uszu zwierzaka zlokalizowany jest uchwyt, za pomocą którego maluch może skręcać, a pod kopytami umieszczone są małe kółka. Młodzi jeźdźcy, dosiadając swojego rumaka, wprawiają go w ruch siłą swoich mięśni, a nie żadnymi bateriami, czy akumulatorami. Aby się przemieszczać, dziecko musi rytmicznie wznosić się i opadać na jego grzbiecie.

Czemu konie na kółkach są wskazane dla dzieci?

Jeżeli interesujesz się tym tematem, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że konie na kółkach są bardzo popularne wśród najmłodszych. Nie bez powodu cieszą się taką sławą. To wyjątkowe zabawki, które dzięki swojej atrakcyjnej formie, zachęcają dzieci do zwiększonej aktywności fizycznej. Są idealnym rozwiązaniem dla rodziców, których pociechy mają zdiagnozowane wady postawy lub które trudno oderwać od ekranów telefonów czy telewizorów. Dzięki takiej zabawce dziecko będzie ćwiczyło koordynację swoich ruchów, równowagę, a nawet prawidłową postawę jeźdźca! Maluchy uwielbiają jazdę na mechanicznych konikach, które nie tylko pomagają im zadbać o odpowiednią dawkę ruchu, ale także wspierają rozwój wyobraźni.

Jak dobrać odpowiedniego konia na kółkach?

Konie na kółkach to zabawki, które są dostępne w różnych wielkościach. W sklepie Remaju znajdziesz cztery rozmiary — S, M, L i XL. Skąd masz wiedzieć, który z nich będzie najlepszy dla Twojego dziecka? To nic trudnego! Wystarczy, abyś znał wagę i wzrost swojej pociechy. Zabawka w rozmiarze S ma maksymalny udźwig 20 kg, a jej siedzisko jest na wysokości 40 cm. Nieco większy model — M — różni się tym, że grzbiet zwierzęcia sięga 56 cm. Z kolei konik na kółkach — L — ma większy udźwig, bo może na nim jechać osoba o wadze 65 kg, a siodło jest 69 cm nad ziemią. Największa zabawka wytrzyma obciążenie rzędu 90 kg, a jej siedzisko jest na wysokości 80 cm. Aby Twoje dziecko mogło się bezpiecznie i przyjemnie bawić, zapewnij mu model odpowiedni do jego potrzeb.

Gdzie można używać koni na kółkach?

Masz wątpliwości, czy konie na kółkach to zabawka do domu, czy na podwórko? Bez obaw! Można ich używać nie tylko w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz. Bardzo przyjemnie będzie się jechało dziecku po asfalcie lub betonie podczas codziennego spaceru. Zadbaj jednak, aby maluch nie wjeżdżał na żwir lub piasek oraz, ze względu na brak hamulców, by nie zjeżdżał samodzielnie z większych wzniesień. Dzięki temu, że kółka konika mechanicznego wykonane są z bezbarwnej gumy, nie musisz się obawiać o porysowanie, czy zabrudzenie parkietu.

Dobierz swojemu dziecku odpowiedni model konika mechanicznego, a przekonasz się, że zadbasz o jego kondycję fizyczną oraz wyobraźnię. Postaw na wysokiej jakości zabawki, które pozwolą się maluchowi bezpiecznie rozwijać. W sklepie Remaju zaopatrzysz się w konie na kółkach, które dostępne są w przeróżnych kolorach. Zdecyduj się na tego, który spodoba się Twojemu dziecku!

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię