Jak skompletować wyprawkę dla „jesiennego” maluszka?

0
384
ręczniki dla niemowląt

Przyjście na świat dziecka jest radością dla rodziców i wtedy ich życie zmienia się o 180 stopni. Zanim jednak przewrócą je do góry nogami muszą najpierw dobrze się do swojej roli przygotować. Jeżeli dziecko ma urodzić się w drugiej połowie roku warto przygotować dla niego „jesienną” wyprawkę. Jak ją skompletować i co powinno się w niej znaleźć?

Ubranka na jesienną porę

Zacznijmy od ubranek, bo to jedyny element, który będzie różnił wyprawkę dziecka jesiennego od np. letniego, ale też nie do końca. Tutaj po prostu trzeba skompletować większą ilość ubranek wygodnych w zakładaniu, a jednocześnie pozwalających ubrać dziecku kilka warstw. Warto tu pamiętać, że dziecka nie należy przegrzewać. Potrzebuje ono jednej warstwy ubrań więcej niż my w danych warunkach. Na pewno warto zaopatrzyć się w rampersy na napy albo rzepy, bo są łatwe w zakładaniu. Można wybrać też cieplejsze niemowlęce spodnie, kurtki, a także kombinezony. W końcu jesienne dziecko trzeba już przygotować na zimę. Kaftaniki w połączeniu z body z długim rękawem umożliwią ubranie dziecka na cebulkę. Oczywiście nie można też zapomnieć o czapeczce. Niemowlak powinien mieć ją na główce zawsze wtedy, gdy temperatura wynosi poniżej 15 stopni. Jednak nie należy przegrzewać dziecka i ubierać mu czapeczki w domu. Warto pamiętać o wyborze ubranek z certyfikatem OEKO-TEX 100. Wśród ubranek przydadzą się też rękawiczki niedrapki oraz skarpetki niemowlęce.

Rożek niemowlęcy to absolutne must have

Elementem, który jest niezbędny już przed pójściem na porodówkę jest rożek niemowlęcy. To właśnie do niego położne wkładają malucha, zapewniając mu większy spokój. Rożek niemowlęcy przypomina dziecku ciasne środowisko z życia płodowego. Jest ponadto miękki i zapewnia ciepło. Taki element przyda się także w domu. Maluch przez pierwsze tygodnie sporo śpi pomiędzy karmieniem i przewijaniem, o ile nie jest high need baby, dlatego potrzebuje spokoju, a rożek mu go zapewnia.

Przybory higieniczne, w tym ręczniki dla niemowląt

Na pewno niezbędne są przybory higieniczne, które zawsze trzeba mieć przy sobie w torbie, ale i są pod ręką na przewijaku czy też w łazience. Na pewno niezbędnym elementem wyprawki są pampersy, ale nie warto kupować ich zbyt dużo na zapas, bo najlepiej wypróbować kilka, by znaleźć najlepsze dla skóry dziecka. Oczywiście można zdecydować się także na stosowanie pieluszek wielorazowych tekstylnych. W tym przypadku trzeba mieć całkiem spory zapas i nastawić się na częste przewijanie. Trzeba też wybrać krem zapobiegający odparzeniom i wtedy nie trzeba już kupować zasypki. Niezbędne będą też mokre chusteczki higieniczne dla niemowląt. Wśród produktów higienicznych trzeba jeszcze wybrać oliwkę do włosów i ciała. Jeśli już o przyborach kąpielowych mowa, to ręczniki dla niemowląt kąpielowe dla dzieci z kapturkami świetnie się sprawdzają. Warto wybrać te z włóknem bambusowym, które szybko schną i są miękkie w dotyku. Ręczniki dla dzieci warto mieć jednak w większej ilości, w końcu trzeba je też regularnie prać. Warto zwrócić uwagę na rozmiar ręczników dla niemowląt, aby mogły posłużyć na dłuższy czas.

Przybory do karmienia i wspomagające karmienie, których nie może zabraknąć

Bez wątpienia przybory do karmienia, czyli butelki i smoczki będą niezbędne. Młoda mama nawet jeśli karmi tylko piersią powinna wspomagać się butelką. Dzięki temu także ojciec dziecka może włączyć się w karmienie albo kobieta może odpocząć od przystawiania dziecka do piersi, zwłaszcza jeśli jest niecierpliwe i ma trudności z ciągnięciem pokarmu. Są butelki, które wyposażone są w smoczki przypominające budowę anatomiczną piersi. Z nich maluchy piją chętnie. Zaletą butelek jest także fakt, że dzięki nim wiadomo, ile dziecko zjadło. Warto również wybrać pojemniki do przechowywania pokarmu po odciągnięciu, a także rzecz jasna laktator, dzięki któremu można odciągnąć pokarm.

Pamiętajcie jeszcze o elemencie zapewniającym bezpieczeństwo i wygodę, a mianowicie elektronicznej niani. Dzięki niej będziecie mieć dziecko zawsze na oku, a alarm obudzi Was, gdy coś będzie nie w porządku.

Źródło zdjęcia: unsplash.com

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię