Top 5 rozrywek na długie jesienne wieczory

0
422
rozrywka na jesien

Jesień zbliża się wielkimi krokami. A to oznacza, że wieczory będą coraz dłuższe i na próżno będziemy szukać intensywnych promieni słonecznych i wysokich temperatur. Jednak wadą jesieni są nie tylko krótkie dni, ale też fakt, że trzeba szukać rozrywek domowych, bo ciężko jest spędzać czas na dworze, gdy temperatura jest niska, a opadów dużo. Dziś więc przedstawimy Wam top 5 rozrywek idealnych właśnie na długie jesienne wieczory.

Top 1 : zumba

Proste i ciekawe rozwiązania są na wyciągnięcie ręki. Nie trzeba wcale wychodzić z domu, by spędzać aktywnie czas. Rzecz jasna aktywności fizyczne są przyjemnością, ale na szczęście tę przyjemność można wykonywać także w domu. Jeżeli więc macie ochotę nieco się zmęczyć, a przy tym sporo poszaleć, to polecamy Wam zumbę. Warto tutaj wiedzieć, że ten program treningowy, zawiera wszystkie elementy fitnessu takie jak: cardio, praca mięśni, równowaga i gibkość. A do tego wszystkiego jeszcze choreografie inspirowane są tańcami latynoskimi, tańcem brzucha i Quebraditą. Swoją drogą uprawiając zumbę można się odstresować i przy tym dobrze bawić. Fajna muzyka, szybkie ruchy i świetna zabawa gwarantowana. Oczywiście na tym jej zalety się nie kończą, bo podczas zumby można spalić całkiem sporo kalorii i to nawet 450 podczas jednej godziny. Wiadomym jest, że jesienią większość z nas pozwala sobie na mniej restrykcyjną dietę i czasem wpadają nam w ręce łakocie i jedzenie śmieciowe, a dzięki zumbie nie trzeba obawiać się dodatkowego przyrostu kalorii.

Top 2: oglądanie tv

Na temat oglądania tv i szkodliwości narosło już tak wiele mitów, że można być wręcz przerażonym. I tutaj musicie pamiętać, że oglądanie tv w żadnym wypadku nie jest szkodliwe tyle tylko, że trzeba zachować umiar. Godzina dziennie może stanowić świetną rozrywkę, tym bardziej, gdy wybierzemy wartościowy program. Potem można zawsze porozmawiać na dany temat. Z programów dokumentalnych można naprawdę sporo się nauczyć zatem nie do końca warto rezygnować z oglądania tv. Jednocześnie pamiętajcie też, że poza wiedzą z „dalekiego świata” warto też wiedzieć, co dzieje się na naszym podwórku, dlatego też nie należy rezygnować z programów lokalnych. Tutaj możemy Wam polecić tv białystok na koba.pl. Oczywiście jeżeli macie dzieci, to musicie też zadbać o to, aby i one oglądały właściwe programy, które pozwolą na zdobycie wiedzy.

Top 3: gry planszowe

Warto też zakupić gry planszowe, tym bardziej, że to idealna rozrywka dla całej rodziny. Rzecz jasna w graniu w gry nie ma znaczenia kto wygra, lecz liczy się to, by dobrze się bawić. Dlatego też nie należy wywoływać rywalizacji, lecz po prostu trzeba dobrze się bawić. Poza grami edukacyjnymi możecie też wybrać śmieszne gry zręcznościowe. Możliwości jest naprawdę sporo. Każdego wieczora możecie zrobić pyszne kakao i następnie zasiąść do gry. Możecie też pójść o krok dalej i po prostu wymyślić własną grę. To także świetna zabawa i to przynajmniej na kilka wieczorów. W końcu jednego dnia możecie spisywać zasady, następnie wykonać plansze i pionki, a potem już oddać się przyjemności, jaką daje granie.

Top 4: gotowanie

Latem lubimy spędzać czas na dworze. Wyjścia wieczorem, nawet, gdy jesteśmy zmęczeni po pracy, są wręcz koniecznością. A gdy rzeczywiście już nam się nie chce wyjść na miasto, to większość z nas przynajmniej spędza czas na balkonie czy tarasie. Jednak jesienią takie spędzanie czasu nie jest już przyjemnością. Na szczęście można dobrze się bawić i to nawet nie wychodząc z domu. Można np. odkryć w sobie szefa kuchni i po prostu nauczyć się gotować. Swoją drogą każdego tygodnia można poznawać nową kuchnię świata. Można również nauczyć się przygotowywania deserów. Możliwości jest więc sporo. Ciekawym wyborem jest nauka robienia zdrowych koktajlów.

Top 5: czytanie książek

Latem nigdy nie mamy czasu na czytanie książek. Ale jesień to naprawdę dobry czas, by nadrobić zaległości i przeczytać książki, które już od kilku miesięcy leżą na Waszej szafce nocnej czy stoją w biblioteczce. Wreszcie nie można znaleźć argumentów na to, że tak mało się czyta. Jesień to świetny czas na czytanie książek, szczególnie kryminałów i można popijać przy tym gorącą czekoladę i okryć się przyjemnym i miękkim pledem.

Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię