Jak zorganizować urodziny na sportowo? Tylko sprawdzone rady!

0
632
Imprezy urodzinowe zazwyczaj kojarzą się z objadaniem. Zamiast bawić się siedzimy tylko przy stole i zajadamy się jedzeniem, które często jest ciężkostrawne. Czasami jedzenie to jedyna przyjemność, która pozwala na chwilę się wyłączyć i nie słuchać o polityce, koronawirusie i programach socjalnych – w końcu ilu Polaków, tyle opinii. Dlatego organizując swoje urodziny, czas postawić na zmiany i zamiast imprezy podczas, której głównie się je pomyślcie nad zorganizowaniem urodzin, ale w wersji typowo na sportowo. Poznajcie nasze sprawdzone rady, jak to zrobić i o co zadbać.

Wycieczka rowerowa – to idealny wybór

Wiele osób na myśl o siedzeniu kilku godzin przy stole i rozmawianiu o polityce zwyczajnie jest przerażona. Dlatego też zamiast takich właśnie przyjęć urodzinowych, naszym zdaniem lepiej zorganizować wycieczkę rowerową. Oczywiście w przypadku starszych gości jazda na rowerze może nie być możliwa, ale i to można jakoś załatwić – lecz o tym za chwilę.

Na początek należy poinformować gości o formie przyjęcia, które będzie odbywało się na wolnym powietrzu. Należy umówić się na konkretną godzinę i miejsce, z którego wszyscy wyjedziecie na rowerach. Naszym zdaniem warto do takich aktywności posiadać rower typu gravel. Jeżeli któryś z gości nie posiada jednośladu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby rower wypożyczyć. Pewnie wielu z Was zastanawia się, dlaczego właśnie gravel. Otóż odpowiedź jest prosta, bo zapewnia on maksymalną wygodę i jednocześnie sprawdzi się zarówno na drogach miejskich, jak i szutrowych czy nawet leśnych. Teraz czas powrócić do tego, co zrobić, gdy na urodziny chcecie zaprosić także starszych gości. W sumie logistyka wcale nie będzie skomplikowana. Wystarczy tylko wynająć kierowcę czy zamówić taksówkę, która zawiezie te osoby w miejsce docelowe, wszak dalsza część imprezy będzie odbywać się już np. ogrodzie restauracyjnym.

Czas na zamówienie menu

Skoro środek transportu jest już wybrany, to czas pomyśleć nad menu. Wiecie także, że impreza może odbywać się w ogródku restauracyjnym. Tam mogą być rozstawione stoliki, ale można też wynająć namiot imprezowy. Wiadome jest, że po wycieczce rowerowej wielu gości będzie zmęczonych, ale też głodnych. Dlatego wybór dań ma tak duże znaczenie. Ale tym razem w żadnym wypadku nie warto stawiać na dania ciężkostrawne, lecz lepiej wybrać dania jarskie czy też ryby przygotowywane na parze. Zamiast alkoholu niech „leje się” sok. Można postawić na soki owocowe czy soki warzywne. Alternatywą dla przyjęcia w ogródkach restauracyjnych jest miłe spotkanie w parku. W to miejsce możecie zamówić zdrowy catering i siedząc na kocach zajadać się zdrowymi smakołykami. Takie rozwiązanie może nie spodobać się tradycjonalistom, ale pamiętajcie, że to Wasze urodziny i Wy odpowiadacie za imprezę i możecie zorganizować taką, jaką chcecie.

Rozrywki dla każdego

Skoro i menu wybrane, to należy też zaplanować rozrywkę. Już sama jazda na rowerze jest frajdą, ale dlaczego by tak nie sprawić, by impreza była jedną wielką aktywnością i dobrą zabawą? Otóż wystarczy tylko zorganizować śmieszne zawody dla gości. Możecie też puszczać bańki i powrócić myślami do czasów dzieciństwa. Warto także zorganizować mecz hokeja na trawie. Tak naprawdę możliwości jest naprawdę sporo. A jeżeli dzień jest wietrzny, to może warto puszczać latawce, które wcześniej przygotowaliście wspólnie?

Alternatywa dla wycieczki rowerowej

Mamy jeszcze inny fajny pomysł. Otóż impreza może odbyć się w Waszym domu. Jednak nie do końca będzie ona tradycyjna. Na pewno powinniście zmienić menu na lekkostrawne i zdrowe, które będzie dodawać energii, a nie ją zabierać. Następnie podczas imprezy włączcie energiczną muzykę i zaproponujcie tańce. Nie liczy się jak kto tańczy, ważne by każdy z Was dobrze się bawił. Możecie też zorganizować karaoke, a potem zawody sportowe na wesoło. Podzielcie się na dwie drużyny, a potem rywalizujcie w śmiesznych konkurencjach, choćby przenoszeniu piórka na malutkiej łyżce, ale koniecznie biegnąć przy tym. Możecie też skakać jak dzieci na trampolinie – byle tylko była mocna, wszak bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię