Karuzela nad łóżeczko – dlaczego warto kupić?

0
659
Kiedy w domu ma się pojawić dziecko, trwają przygotowania do tego wydarzenia. Rodzina szykuje pokój lub kąt dla nowego członka rodziny. Niezbędne są: łóżeczko, zmiany pościeli, artykuły związane z karmieniem, ubranka, ale i od pewnego momentu rzeczy, które będą miały pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Należy do nich m.in. karuzela nad łóżeczko.

Kiedy w domu ma się pojawić dziecko, trwają przygotowania do tego wydarzenia. Rodzina szykuje pokój lub kąt dla nowego członka rodziny. Niezbędne są: łóżeczko, zmiany pościeli, artykuły związane z karmieniem, ubranka, ale i od pewnego momentu rzeczy, które będą miały pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Należy do nich m.in. karuzela nad łóżeczko.

Dlaczego karuzela nad łóżeczko?

Nie jest to gadżet obowiązkowy, jednak sporo rodziców decyduje się właśnie na taki element wystroju pokoju dziecka.Okazuje się bowiem, że za karuzelą nad łóżeczko przemawia przynajmniej kilka argumentów. Przede wszystkim jest to przedmiot, na którego istotę składają się ruch, kolory, różne kształty i dźwięk.

Dzięki temu odpowiada on większości potrzeb dziecka, które wkracza dopiero w nowe życie. Warto jednak pamiętać, że maluch zacznie zwracać uwagę na karuzelę dopiero po pewnym czasie – na pewno po pierwszym miesiącu życia. Warto o tym pamiętać i niekoniecznie kupować karuzelę w pierwszej turze zakupów dla dziecka.

Jakie plusy ma karuzela nad łóżeczko?

Do najczęściej wymienianych pozytywów idących za używaniem karuzeli, są:

  • uspokajanie dziecka
  • wzbudzanie jego ciekawości
  • koordynacja wzrokowo-ruchowa
  • pobudzenie ciekawości słuchowej dzięki wbudowanej pozytywce.

Jaką karuzelę kupić?

Rodzice mogą wybierać spośród ogromnej liczby wzorów tego gadżetu. Różnią się one liczbą i wzorami zamontowanych zabawek, melodyjką oraz sposobem uruchamiania i obecnością elementów dodatkowych, jak choćby projektor.

Stosowana kolorystyka też jest bardzo różna. Jedne karuzele mają intensywne kolory, a inne raczej pastelowe. Wybór pod tym względem zależy już od rodziców.

Ważne jest jednak, aby karuzela dała się bezpiecznie zamontować nad łóżeczkiem – odpowiednio mocno i odpowiednio wysoko, aby nie została strącona ani przez dziecko, ani przez którąkolwiek z osób nachylająca się nad łóżeczkiem. Trzeba też pamiętać, że im dziecko starsze, tym bardziej aktywne – w końcu przyjdzie taki czas, że będzie próbowało siadać i sięgać w kierunku karuzeli.

Niektóre karuzele włącza się poprzez nakręcenie, w innych wystarczy wcisnąć w tym celu guzik. Istnieją też modele, w których można nastawić czas grania muzyki – przydaje się to szczególnie, gdy osoba opiekująca się dzieckiem musi np. iść po butelkę z jedzeniem dla dziecka do kuchni.

Na co zwracać uwagę kupując karuzelę nad łóżeczko?

Nawet jeśli dziecko nie ma bezpośredniego kontaktu z karuzelą, musi być ona wykonana z odpowiedniej jakości materiałów i posiadać stosowne atesty. Nie może ona bowiem bez poważnej przyczyny np. złamać się i spaść na dziecko albo emitować niemiłe zapachy sugerujące użycie niepewnej jakości materiałów. Warto więc ustalić przed zakupem, czy karuzela została wykonana przez sprawdzonego producenta i czy jego nazwa oraz adres znajdują się na opakowaniu.

Gdzie kupić karuzelę, aby mieć pewność co do jakości zakupu?

Karuzelę nad łóżeczko – podobnie jak wszystkie zabawki dla dziecka – warto kupić w sprawdzonym sklepie z asortymentem dedykowanym dzieciom. Kupujący może mieć wtedy większą pewność, że kupuje produkt sprawdzony, bez wad produkcyjnych, dopuszczony do użytkowania w najbliższym otoczeniu najmłodszych dzieci.

Jak długo używać karuzeli nad łóżeczko?

Wieszając nad łóżeczkiem karuzelę – większość da się przytwierdzić do barierki łóżeczka – trzeba pamiętać, że z miesiąca na miesiąc w pierwszym roku życia dziecko staje się coraz bardziej aktywne i stosunkowo szybko uczy się nowych rzeczy. W pewnym momencie zaczyna sięgać w kierunku rzeczy, które go interesują. Uczy się przekręcać na boki, podpierać się, podciągać i w końcu siadać.

A wtedy może sięgnąć do karuzeli. Wtedy jest to czas albo na pożegnanie z karuzelą albo na przewieszenie jej odpowiednio wyżej, jeśli widać, że dziecko bardzo ją polubiło i trudno by mu było rozstać się z nią z dnia na dzień.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię