Jakie ozdoby na Halloween wybrać?

0
399
ozdoby na halloween
Impreza Halloweenowa to doskonała okazja do zabawy nie tylko dla dzieci. Dorośli mogą zorganizować przyjęcie zakrapiane alkoholem lub spotkanie towarzyskie w motywach tego popularnego amerykańskiego święta. Taka okazja tematyczna zobowiązuje do określonej stylistyki pomieszczenia oraz zdecydowania się na odpowiedni dress code. Dla dodatkowego efektu warto jest wyposażyć się w akcesoria typu dymiarka.

Produkty kupione czy własnoręcznie wykonane?

Przy przygotowaniach do imprezy wiele osób zadaje sobie pytanie, czy kupić ozdoby, czy może je zrobić? Klasyczne już dynie albo inne standardowe akcesoria mogą z łatwością zostać wykonane w domu przy użyciu kilku narzędzi plastycznych. Dotyczy to także kostiumów, które często mogą zostać wykonane poprzez przerobienie starych i nieużywanych ubrań. Istnieje oczywiście opcja, która umożliwi zaoszczędzenie czasu i zakup gotowych profesjonalnych produktów. Doskonałym pomysłem będzie połączenie tych dwóch opcji, dzięki czemu zaoszczędzi się pewną część pieniędzy oraz urozmaici swoją imprezę przygotowanymi ozdobami przez profesjonalistów. Ozdoby, które z łatwością można przygotować w domu:

  • Sztuczna krew
  • Dynie nawiązujące swoim motywami do Halloween
  • Pajęczyny, w które wplecione są sztuczne pająki

Pająki i kościotrupy 

Są to dwa klasyczne wybory, które zwykle przyozdabiają ogrody, drzwi oraz wnętrza domów. Głównie odwołują się do motywów śmierci i przemijania. Takie pozagrobowe nawiązania mogą również występować jako kostiumy. Sklepy sprzedające gotowe ubrania posiadają mnóstwo strojów, stylistyką nawiązujących do kościotrupów. Sztandarowym przykładem mogą być piraci, śmierć lub po prostu zwyczajny ludzki szkielet. Przy organizowaniu imprezy szczególnie efektownym pomysłem może okazać się ukrywanie ozdób w niespodziewanych miejscach. Kościotrup albo pająk znajdujący się w szafie lub innym nietuzinkowym miejscu z pewnością zrobi wrażenie na gościach i może ich nawet przestraszy. Istnieją także produkty tego typu, które potrafią świecić w ciemności. Często są zasilane przez baterie lub podłączone do prądu.

Czaszki, nagrobki oraz pajęczyny 

Ozdoby na Halloween, które nawiązują swoją stylistyką do cmentarzy, są doskonałymi ozdobami. Zwykle znajdują się na ogrodach, sufitach albo parapetach. Czaszki często służą jako tematyczne miski, w których znajduje się jedzenie albo picie. Można się spotkać, także z popielniczkami realistycznie nawiązującymi do ludzkich czaszek. Sztuczne nagrobki często przyozdobione są ornamentyką nawiązującą do gotyckiego stylu architektonicznego. Często posiadają także wzory ukazujące śmierć lub inny halloweenowy motyw. Ze względu na swoje przeznaczenie w prawdziwym świecie idealnie odnajdą się w ogrodzie albo jako kosmetyczna, mała ozdoba doniczki.

Na pajęczynach warto zawiesić pająki. Popularnym błędem, który jest niezwykle mało praktyczny, stanowi umieszczanie pajęczyn za nisko. Przez to wchodzą w nie goście. Stosowanie tej praktyki po kilku minutach imprezy spowoduje, iż ozdoby ulegną zniszczeniu. Dlatego o wiele lepiej pajęczyny będzie umieścić na firankach lub w innych miejscach, gdzie będą widoczne i nie utrudnią poruszania się.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię