Kojce dla dzieci

0
2180
kojec dla dziecka

Rodzicielstwo od samego początku to niezwykła przygoda. Przygoda pełna miłości, zabawy, niespodzianek ale i odpowiedzialności. Od pierwszych chwil życia dziecka chcemy dbać o jego prawidłowy rozwój, zdrowe, dietę i przede wszystkim o jego bezpieczeństwo.

Gdy dziecko zaczyna być coraz bardziej ruchliwe, ma większą świadomość swojego ciała, zaczyna przekręcać się na boki, siadać i w końcu raczkować i stawiać pierwsze kroki, warto zaopatrzyć się w kojec dla dzieci.

Dlaczego kojec dla dzieci?

Kojec dla dziecka to takie sprytne miejsce w którym możemy zostawić na kilka chwil malucha, bez stresu, że zrobi sobie krzywdę, np. spadnie z kanapy, niepostrzeżenie przedostanie się do innego pokoju, uderzy się o kant stolika, gdy będzie samo eksplorować pomieszczenie i tym podobne. Właściwie każdego dnia występuje taka sytuacja, gdzie musimy dziecko zostawić same na kilka chwil, gdyż potrzebujemy wyszorować łazienkę, skorzystać bez stresu z toalety, ugotować obiad, wynieść śmieci lub zająć się pilnym mailem. Będąc sam na sam z maleństwem, pozostawienie go w kojcu pozwoli rodzicowi nie martwić się o jego bezpieczeństwo. Z takiego kojca dziecko nie wyjdzie, pozostawione na kilkanaście minut wraz ze swoimi ulubionymi zabawkami zajmie się sobą, nie zrobi sobie krzywdy, ponieważ kojce dobrych marek (np. TikkTokk) wykonane są z bezpiecznych materiałów, nie posiadają ostrych krawędzi i są stabilne.

Kojec jako miejsce do zabawy

W domu, ogródku czy w żłobku – odpowiedni kojec wyznaczy bezpieczne miejsce do zabawy dla najmłodszych dzieci. Można dobrać wielkość takiego kojca do miejsca w jakim będzie wykorzystywany oraz ilości dzieci bawiących się w nim. Na uwagę zasługują kojce TikkTokk  australijskiego producenta, których rozmiar można dość dowolnie modyfikować tworząc powierzchnię do zabawy od mniejszych po te ogromne. Plastikowe kojce modułowe łączy się ze sobą jak puzzle, dowolnie powiększając kojec. Panele w przeróżnych kolorach są puste w środku, co powoduje, że delikatnie się uginają. Takie rozwiązanie ogranicza ewentualne urazy gdy np. dziecko zderzy się z panelem. Opatentowany mechanizm łączenia sprawia, że konstrukcja kojca jest stabilna za każdym razem. Trzeba przyznać, że to  jeden z najbezpieczniejszych kojców na rynku, a do tego z największą możliwością rozbudowy.

Kojec jako miejsce do odpoczynku

Kojec łączy dwie funkcje: miejsca do ograniczonej lecz bezpiecznej zabawy, jak i funkcję łóżeczka turystycznego. Dziecko może zdrzemnąć się, wyczerpane zabawą i nie ma potrzeby przenoszenia go do łóżeczka ryzykując, że się obudzi. Posiadają maty wzmocnione z gąbki lub inny materac, które dostarczają komfortowy wypoczynek. Warto mieć taki kojec przy małych dzieciach. Wykorzystamy go w domu, u znajomych w odwiedzinach, w ogrodzie czy na wyjazdach urlopowych. Firma TikkTokk ma w swej ofercie ciekawe kojce materiałowe. Zapakowane w wygodną do przenoszenia torbę transportową są to proste w montażu kojce dla dzieci o różnych kształtach i wielkościach. Mają wszystko to co dobry kojec posiadać powinien: stabilną konstrukcję, brak ostrych krawędzi, grubą antypoślizgową matę, ażurowe ścianki i co istotne sprawnie się je rozkłada.

Czy kojec w domu jest niezbędny?

Nie jest to mebel pierwszej potrzeby, ale śmiało można stwierdzić, że jest ważny, przydatny i każda rodzina będzie zadowolona z zakupu kojca dla dzieci. Nie chodzi przecież o to, by dziecko spędzało w kojcu całe dnie, ale różne codzienne sytuacje nie raz będą wymagały od rodzica zorganizowania czasu dziecku tak, aby było ono bezpieczne i zadowolone, a rodzić mógł w tym czasie zająć się swoimi sprawami.

kojec dla dzieckaDuże modułowe kojce plastikowe  z powodzeniem wykorzystają nie tylko rodzice potrzebujący dużych przestrzeni zabawowych dla dzieci, ale również właściciele żłóbków, przedszkoli czy sal zabaw. Atrakcyjne wzornictwo i szeroka gama kolorystyczna pozwalają stworzyć elastyczną aranżację powierzchni przeznaczonej na dziecięce harce. Dzieci będą mieć wyznaczone miejsce na figle, a jak powszechnie wiadomo jasno sprecyzowane zasady i ustalenie granic powodują, że dziecko czuje się spokojne i bezpieczne.

Nieco mniejsze kojce materiałowe (ale i tak o ponad standardowych rozmiarach) pokochają szczególnie rodziny. Które potrzebują kompletnego gotowego rozwiązania, jakim jest kojec z podłogą, dodatkowo mogący pełnić także funkcję łóżka turystycznego. Kojec z maleństwem w środku można postawić w kuchni, a mama będzie gotować obiad i mieć brzdąca na oku. Wyjazd wakacyjny nad jezioro do domku letniskowego  z przenośnym kojcem, w którym dziecko może spać będzie od razu łatwiejszy. Siedząc w ogrodzie ustawiamy kojec w cieniu, wkładamy malucha z zabawkami i możemy spokojnie poczytać książkę.

Kojec dla dziecka to same zalety. Wychowanie dziecka polega między innymi na stawianiu granic i wytycznych, które mają nauczyć dziecko przestrzegania zasad i wpływać na jego bezpieczeństwo. Kojce dla dzieci to właśnie granice dobrej zabawy  – bezpiecznej zabawy!

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię