Książki, kolorowanki, naklejki – to co kocha każde dziecko

0
1876
książki dla dzieci

Książki są idealnym pomysłem na prezent dla dzieci w każdym wieku. Dlaczego? Przede wszystkim to praktyczny podarunek który nie dość, że często cieszy oko, to również jest przydatny, a dziecko może się uczyć poprzez zabawę.

Jeszcze kilkanaście lat temu, w tym wieku, kupowało się dzieciom elementarze. To takie niezbędniki, w których dzieci mogły znaleźć wiele ciekawych oraz praktycznych informacji. Niegdyś każde dziecko posiadało swój własny elementarz. Czasy nieco się zmieniły, ale elementarze wracają do łask. To jedna z ciekawych propozycji, jeśli szukamy książki dla 9 latków.

Odpowiednie książki dla dzieci

Dzieci lubią bawić się wszelkimi dostępnymi przedmiotami, w tym również książkami. Zdarza się, że nasze pociechy wykorzystują książki w inny sposób niż ich pierwotne przeznaczenia – wycinając z nich fragmenty, malują czy naklejając naklejki. Należy mieć tego świadomość i pozwalać dziecku na takie zabawy, aby oswajać go z książka i zawczasu nie zniechęcić do nich.

Odpowiednie książki dla 9 latki to przede wszystkim dziecięca literatura. Obecnie, na rynku znajdziemy wiele propozycji niezależnie od płci, zainteresowań czy wieku naszego dziecka. Literatura dziecięca cechuje się przede wszystkim odpowiednim dostosowaniem treści jak i strony wizualnej do młodego czytelnika. Kolorowe obrazki, strony z odkrywanymi fragmentami czy naklejkami to elementy, które absorbują i zachęcają dzieci do sięgania po książki.

Dzieci w wieku 9 lat zaczynają czytać już swoje pierwsze lektury, dlatego część z nich z pewnością będzie chciała sięgnąć po bardziej zaawansowane pozycje. Na rynku czytelniczym znajdziemy wiele propozycji książek z zakresu dziecięcego science fiction, podróżniczych czy obyczajowych tytułów.

Jak zainteresować dziecko książką?

Przygodę z książką u najmłodszych czytelników warto rozpocząć od pozycji, które z pewnością będą dla niego interesujące. To oznacza, ze muszą czymś przyciągnąć dziecko – najlepszym rozwiązaniem są pozycje, które pozwalają dziecku bawić się książką. Warto sięgnąć po pozycje, które zawierają naklejki, ciekawe łamigłówki, które czytelnik musi rozwiązać. Dzięki temu nie tylko nasza pociecha będzie zainteresowana książkami, ale także będzie uczyła się przez zabawę, co w tym wieku jest bardzo ważnym elementem.

Ciekawym pomysłem, jak przekonać malucha do książek jest przykład ich rodziców. Jak powszechnie wiadomo, dzieci uczą się również przez naśladowanie, a głównymi osobami, od których mogą brać przykład są właśnie rodzice. Warto zatem poświęcać dziecku czas, który wykorzystamy na czytanie. Możemy posłużyć się szeroką gamą baśni do wyboru, które będziemy czytać dziecku na dobranoc.

Kolorowanki dla dzieci

Dzieci w każdym wieku potrzebują naszej uwagi i zainteresowania, ale im młodsze tym więcej poświęcenia im czasu wymagają, gdyż zabawa, która pięć minut temu była fascynującą przygodą zaczyna się im nudzić i potrzebują kolejnych wyzwań. Aby urozmaicić im czas, a tym samym wykorzystać go na naukę warto sięgnąć kolorowanki. Same kolorowanki znane są od dziesiątek lat w różnej postaci. Są idealnym pomysłem na spędzanie czasu dla maluchów, gdyż wnoszą wiele dobrego – pobudzają i rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Kolorowanie pozwala najmłodszym poznać nowe kształty i kolory. Dzieci uczą się także dokładności i skupienia. Ponadto, konieczność operowania kredką wspomaga rozwój motoryki.

Malowanie to czynność, która zazwyczaj bardzo przyciąga dzieci, gdyż pozwala na dozę szaleństwa z kolorem, kształtem i motywem. Dodatkowo, na rynku dostępne są różne rodzaje kolorowanek, również takie z dodatkowymi naklejkami, które uczą rozróżniać kształty i kolory. Jak o kolorach mowa – bez nich nie ma żadnej kolorowanki. Kredki, farbki, pastele to najlepsza zabawka dla każdego dziecka, które w ten sposób rozwija swoją kreatywność.

Na rynku znajdziemy wiele zestawów do malowania, niezależnie do wieku naszego malucha i jego upodobań. Warto zaopatrzyć nasze dziecko w różnego rodzaju przedmioty do samego kolorowania, aby mógł poznać różne struktury i sam zdecydować, co podoba mu się najbardziej. Idealnym momentem są nadchodzące święta. Zarówno Mikołajki jak i Święta Bożego Narodzenia to doskonały moment, aby podarować dziecku coś wyjątkowego. Takim prezentem z pewnością będą nowe kolorowanki świąteczne ze świętym Mikołajem, reniferami, prezentami i choinkami. Ten rodzaj kolorowanek to nie tylko świetna zabawa, ale także nauka – pokazujemy dziecku naszą tradycję, świąteczne zwyczaje, a co najważniejsze, spędzamy z nim wspólne chwile.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię