Lecznicze właściwości herbatki z kopru włoskiego

0
1357

Uzupełnianie codziennej diety dziecka o ziołowe napary pomaga skutecznie walczyć z różnymi dolegliwościami okresu niemowlęctwa. Do tego typu preparatów wspomagających można zaliczyć herbatkę z kopru włoskiego.

Z leczniczych właściwości tej rośliny korzystano już wiele lat temu. Obecnie wyciąg z kopru stanowi składnik herbatek przeznaczonych dla dzieci, które mają wzdęcia, kolki i bóle brzucha. Z problemami układu pokarmowego dobrze radzi sobie również kminek, który także znajduje się w preparatach dla dzieci.

W czym tkwi tajemnica działania herbatek z koprem włoskim?

Objawy wielu dolegliwości można złagodzić z pomocą naturalnych środków. Herbatka z kopru włoskiego jest środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia, co oznacza, że powinno się ją stosować w razie problemów ze zdrowiem, a nie na co dzień, jako stały element diety. Herbatka, oprócz kopru, często zawiera też kminek. Koper włoski, nazywany także włoskim fenkułem, ma różne właściwości: wiatropędne, mlekopędne i rozkurczowe. Kminek natomiast działa przeciwzapalnie i zapobiega biegunkom. Herbatka z kopru włoskiego z kminkiem z oferty Humana Baby (http://humana-baby.pl/produkt/herbatka-koperkowa-z-kminkiem/) łączy właściwości obu roślin, zapewniając skuteczną pomoc w walce z różnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Produkt można podawać dzieciom od 4go miesiąca życia. Po herbatkę sięgają także kobiety mające problemy z laktacją, ze względu na mlekopędne właściwości kopru.

Kiedy sięgać po herbatkę z kopru włoskiego z kminkiem?

Obie rośliny mają wiele zastosowań, dlatego też pomocne są w leczeniu różnych dolegliwości. Herbatka z kopru włoskiego z dodatkiem kminku polecana jest przede wszystkim do walki z problemami trawiennymi dzieci. Warto po nią sięgnąć, gdy dziecko ma:

 

  • Kolki.
  • Wzdęcia
  • Nudności.
  • Biegunkę.
  • Bóle brzucha różnego pochodzenia.

Właściwości lecznicze obu roślin wykorzystywane są także przez matki mające problemy z laktacją. Rozkurczowe działanie kopru sprawdza się także w walce z bólami miesiączkowymi. Podając herbatkę z kopru włoskiego małym dzieciom, należy pamiętać, że jest to środek wspomagający walkę z dolegliwościami przewodu pokarmowego, dlatego nie można przesadzać z ilością i częstotliwością spożywania napoju przez dziecko. Herbatka nie powinna też zastępować mleka, zarówno modyfikowanego, jak i naturalnego. Ilość wypijanego przez dziecko napoju należy kontrolować także ze względu na zawartość węglowodanów. Dzieci, które są przepajane, mogą wykazywać też mniejszy apetyt. Należy więc rozsądnie podawać maluchowi herbatkę z kopru włoskiego, a w razie nawracających i długotrwałych problemów trawiennych konieczna będzie konsultacja z pediatrą.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię