Meble do pokoju dziecięcego – na co zwracać uwagę?

1
1748

Wybór mebli do pokoju dzieci nie jest taki prosty i oczywisty, jak się to może wydawać. Oczywiście wybór w dużej mierze zależał będzie od wieku dzieci. W przypadku niemowlaków niezbędne będzie łóżeczko ze szczebelkami, natomiast starsze dzieci już takiego łóżeczka z pewnością nie będą potrzebować. Rodzice wybierając meble muszą więc zastanowić się, jakiego rodzaju meble będą niezbędne w pokoju dziecięcym.

Na co więc na co tak naprawdę zwracać uwagę w kwestii takiej, jak wybór mebli do pokoju dziecięcego?

Przede wszystkim na bezpieczeństwo. Każdy rodzic chce, by jego dziecko było bezpieczne w domowym środowisku. Tutaj uwagę musimy zwrócić na kształt mebli. Stoliki z wystającymi i ostrymi elementami, czy małymi elementami, które mogą zostać połknięte przez dziecko nie są najlepszym pomysłem. W przypadku prostokątnego stolika z niebezpiecznymi rogami bardzo dobrym wyjściem z sytuacji są silikonowe nakładki, które nałożone na róg stolika zabezpieczają przed ewentualnym wypadkiem.

Bezpieczeństwo dziecka na pierwszym miejscu, ale oczywiście tutaj równie ważna jest kwestia praktyczna. Dzieci jak sami wiemy – lubią otwierać szafki, zaglądać do środka i przy okazji pobawić się przedmiotami znajdującymi się w środku. Kupując komodę wybierzmy raczej taką, do której dostęp będzie nieco utrudniony dla malucha. To samo w przypadku szafy, biurka i innych mebli.

Materiał, z którego wykonany jest mebel również nie jest bez znaczenia. Wybierajmy raczej te naturalne, bezpieczne w swojej fakturze, niż te np. nieoheblowane – ostatnio dosyć modne. Wszystkie meble oferowane przez sklepy meblowe zazwyczaj są atestowane, zapewniając maksimum bezpieczeństwa. Natomiast decydując się na jakikolwiek mebel upewnijmy się, że materiał, z którego wykonany został mebel jest przyjazny dzieciom.

Bezpieczeństwo malucha i odpowiedni materiał użyty do wykonania mebla są ważne. Natomiast nie bez znaczenia jest również cena mebla. Większość rodziców zapytanych o to, na co najczęściej zwracają uwagę przy kupnie mebli odpowiada, że to właśnie cena. Nie chodzi o to, by wydać jak najmniej. Chodzi o to, by wydać cenę adekwatną do jakości danego mebla. Zdarza się, że ten sam lub bardzo zbliżony mebel w różnych sklepach ma różne ceny. Warto jest więc rozejrzeć się i wybrać tak, byśmy nie mieli poczucia, że niepotrzebnie przepłaciliśmy za coś, co mogliśmy kupić dużo taniej.

Meble to również wystrój wnętrza i dekoracja. Kolorystyka i styl mebli nie są więc bez znaczenia. Wszystkie meble powinny tworząc w pewnym sensie jedność kolorystyczną i stylową. Jeśli więc część mebli w pokoju jest drewniana to powinniśmy zachować właśnie taki styl i brakujące meble zakupić właśnie z drewna.

Producenci mebli coraz częściej zadziwiają wyborem, pomysłami i projektami mebli do pokoju dziecięcego. Łóżko w kształcie ulubionej postaci z popularnej bajki, komoda z motywem z kreskówek – naprawdę jest w czym wybierać. Przy wyborze mebli warto zabrać dziecko ze sobą, o ile dziecko jest w wieku takim, gdzie potrafi samo podejmować decyzje.

Więcej informacji
Artykuł przygotowała firma Furniture Sobczak – meble najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach.
Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię