Miniaturowe domki z ogródkiem na prezent dla dziecka

0
1120
Często stajemy przed wyborem kupna prezentu dla dzieci w wieku kilku lat. Nie jest to łatwe zadanie, a w efekcie decydujemy się na wybór zabawek standardowych lub modnych w danej chwili. Z drugiej strony poszukiwanie zabawki edukacyjnej nie jest proste. Można trafić na zbyt wymyślną lub mało angażującą zabawkę. W ramach rozważanych zabawek warto zwrócić uwagę na miniaturowe domki z puzzli 3D z prawdziwym ogródkiem.

Czym są miniaturowe domki z ogródkiem?

To oczywiście zabawka edukacyjna dla dzieci w wieku od sześciu lat, choć nie można wykluczyć, że może spodobać się i młodszym dzieciom. Miniaturowy domek składa się z puzzli 3D wykonanych z elementów drewnianych lub sztywnej pianki. Wszystkie elementy są laserowo wycięte i doskonale do siebie pasują. Złożone z puzzli 3D domki przypominają wiejskie chatki, młyny wodne, a najbardziej fantazyjnym domkiem jest domek Życie na łące. Jest tam staw, postacie dziewczynki i chłopca oraz różnych zwierzaków. Najbardziej jednak uwagę przykuwa domek w kształcie muchomora. W każdym z tych domków jest coś, co je wyróżnia. To prawdziwy ogródek! Owszem — jak na miniaturowy domek — ogródek też jest niewielki, ale jest tam prawdziwa ziemia i nasionka do posiania. W efekcie miniaturowe domki łączą w sobie zabawę z edukacją. Zabawa polega na zbudowaniu domku z puzzli, nałożeniu ziemi i zasianiu nasionek. Edukacja to obserwowanie efektów prostego, ale efektownego eksperymentu botanicznego polegającego na podlewaniu i dbaniu o zasiane nasionka, by wyrosły z nich piękne, zielone rośliny. Z tego powodu do zestawu dołączona jest dziecinna konewka i książeczka, w której dziecko może rysować lub notować swoje obserwacje.

Ile kosztuje domek z ogródkiem?

Zwykle domek z ogródkiem kojarzy się z posiadłością poza miastem i koniecznością wydania sporych pieniędzy. Tymczasem miniaturowy domek DIY z ogródkiem jest w rozsądnych cenach, zaczynających się od 81 zł. To czyni go bardzo przystępnym pomysłem na prezent. Habarri oferuje aż osiem różnych modeli, w tym jeden z dwoma ogródkami. Ten wyjątkowy Słodki domek przypomina uroczą kamieniczkę ze sklepikiem na parterze. Choć większość domków jest wykonana z wysokiej jakości, sztywnych piankowych puzzli, to można także znaleźć domki wykonane z puzzli drewnianych. Domki mogą bawić i edukować dłużej niż tylko jeden cykl wzrostu roślinek. Warto zaopatrzyć się w dodatkowe zestawy nasionek, by obserwować jak rosną i kwitną inne rośliny. Być może dziecko stanie się w przyszłości botanikiem, biologiem lub pomysłowym ogrodnikiem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię