Najlepsze żele i leki na ząbkowanie

0
894
Ząbkowanie to okres, który każdy rodzic chciałby wymazać ze swojej pamięci. W tym czasie maluch może być rozdrażniony, marudny i bardzo niezadowolony. Może też mieć gorączkę i skarżyć się na ból rozpulchnionych dziąseł.

U maluszków, które jeszcze nie mówią, będzie to manifestowane przez silny płacz i problemy z jedzeniem. Na szczęście są obecnie dostępne skuteczne leki na ząbkowanie. Jakie żele sprawdzają się najlepiej? Po co warto sięgać, by ułatwić sobie ten okres?

Żel na ząbkowanie

Bardzo popularną formą leków stosowanych podczas wyrzynania się zębów są żele. Mają one działanie miejscowe, więc szybko można zauważyć efekty ich stosowania. Ulga jest widoczna niemal od razu. Leki bez recepty na ząbkowanie w aptekadlapacjenta.pl zawierają substancje przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz miejscowo znieczulające. Do znieczulenia używa się najczęściej lidokainy, choć niektórzy rodzice wstrzymują się z jej podawaniem i wolą wybierać inne preparaty na ząbkowanie u dziecka. Zwykle, jeśli żel nie zawiera lidokainy, to jego skład jest oparty o wyciągi roślinne. Na szczególną uwagę zasługuje wyciąg z szałwii, rumianku, korzenia kozłka lekarskiego oraz tymianku. Mogą one zmniejszyć ból i równocześnie pomagają pozbyć się opuchlizny. Spośród żeli zawierających lidokainę dużym zaufaniem rodziców cieszy się Dentinox N. Warto jednak mieć świadomość, że lidokaina może znieczulić nie tylko bolące dziąsło, ale także język i gardło. Oznacza to, że maluch może mieć pewne problemy z przełykaniem. Zdarza się to jednak tylko w sytuacji zastosowania zbyt dużej ilości żelu oraz wtedy, gdy dziecko zliże go z dziąsła, zanim środek zdąży się wchłonąć. Jeśli chodzi o żele bez lidokainy to warto zwrócić uwagę na takie produkty jak Anaftin Baby i Bobolen.

Leki na ząbkowanie w formie sprayu

Jeśli chodzi o skuteczne leki na ząbkowanie dziecka, to warto też zwrócić uwagę na preparaty w formie sprayu. Zmniejszają ból i obrzęk, a zawarte w nich olejki eteryczne działają odświeżająco i chłodząco. Dzięki temu efekt ich zastosowania jest widoczny niemal natychmiast. Przykładem takiego preparatu może być Dentosept A Mini.

Leki w formie płynu

Ogromną popularnością cieszą się też płyny, które zawierają wyciąg z rumianku, szkarłatka i rzewienia, takie jak Camilia w niewielkich ampułkach. Takie środki najlepiej sprawdzają się na spacerze, kiedy nie ma możliwości umycia rąk czy też przygotowania aplikatora do żelu. Aplikacja płynu jest bardzo szybka, a z racji tego, że kapsułki są jednorazowe – to jest ona też sterylna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię