Co należy zrobić, aby po 60 roku życia czuć się kobietą spełnioną?

0
937

Osiągnięcie wieku 60 lat dla wielu kobiet wiąże się ze smutkiem i przygnębieniem, spowodowanym tęsknotą za minioną młodością. Nie należy się jednak poddawać nastrojowi, lecz znaleźć nowy cel w życiu. Upływ czasu nie oznacza, że życie się kończy, bo właśnie teraz można odnaleźć nowe, fascynujące możliwości, na które nie było czasu wcześniej, gdy główny cel stanowiła praca i wychowanie dzieci.

Po 60 roku życia kobieta ma już zwykle za sobą burzę hormonalną, tak uciążliwą w okresie przekwitania. Jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań zdrowotnych, powinna prowadzić aktywny tryb życia i dbać o siebie. Ma to nie tylko wpływ na zdrowie. Dobra kondycja i zdrowy wygląd mają aspekt psychologiczny, ponieważ zdecydowanie wzrasta samoocena i pewność siebie. Są to czynniki nieocenione w prawidłowym funkcjonowaniu.

Aktywna po sześćdziesiątce

Osiągnięcie wieku dojrzałego nie oznacza, że należy rezygnować z życia. Nie wolno pogrążać się w marazmie, lecz należy szukać nowych wyzwań. Dobrym pomysłem jest zapisanie się na Uniwersytet Trzeciego Wieku, gdzie właśnie dla seniorów jest wiele propozycji interesujących kursów. Przez lata aktywności zawodowej, gdy ważniejsza była kariera oraz troska o utrzymanie i wychowanie dzieci, nie było możliwości i czasu na to, by poświęcić się swoim pasjom. Teraz, gdy nie ma tych obowiązków, wreszcie nadszedł czas na samorealizację, na to, by rozwijać swoje zainteresowania, znaleźć nowe, ciekawe hobby, podróżować, odświeżyć stare znajomości. Ponieważ w tym okresie następuje spowolnienie metabolizmu, pojawia się naturalna skłonność do tycia. Aby więc zachować szczupłą sylwetkę, należy pomyśleć o jakiejś formie aktywności sportowej. Nie muszą to być forsowne biegi długodystansowe, ale sport rekreacyjny niewątpliwie wpłynie korzystnie na figurę, jak i na funkcjonowanie całego organizmu. Aktywność fizyczna wzmocni mięśnie, kręgosłup, zwiększy się również wydolność krążeniowo-oddechowa.

Kosmetyki – tajna broń kobiety dojrzałej

Spadek żeńskich hormonów po menopauzie ma negatywny wpływ na wygląd i kondycję skóry. Staje się ona cieńsza, bardziej sucha, zwiotczała. Zmarszczki pogłębiają się, a owal twarzy staje się mniej wyraźny. Odpowiedzialny za to jest spadek produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Skóra staje się bardziej skłonna do podrażnień, ponieważ gruczoły łojowe i potowe nie wytwarzają bariery ochronnej. Brak ochrony powoduje również przebarwienia, które powstają pod wpływem promieniowania UV.

Pielęgnacja skóry dojrzałej powinna być szczególnie staranna. Należy dobierać kosmetyki dobrej jakości, o odpowiednim pH, dostosowane do rodzaju skóry. Aby wyeliminować możliwość podrażnień, najlepiej kupić produkt testowany na skórze wrażliwej. Aby krem był dobrze wchłonięty, należy go aplikować na oczyszczoną skórę. W tym celu warto wybrać peeling enzymatyczny, który dokładnie usuwa naskórek, nie powodując otarć i podrażnień, które moją wywoływać peelingi ziarniste.aktywna-po-szescdziesiatce (2)

Makijaż najlepiej zmywać mleczkiem, tonikiem lub płynem micelarnym. Należy unikać kosmetyków zawierających alkohol oraz mydła, ponieważ wysuszają skórę. Krem do codziennej pielęgnacji twarzy powinien zapewnić odpowiednie nawilżenie, pobudzić odbudowę tkanek, działać ujędrniająco. Jednocześnie skóra powinna mieć warstwę ochronną przed zanieczyszczeniami i utratą nawilżenia. Takim zadaniom sprosta krem dla kobiet 50+ Neovadiol Magistral marki Vichy, który zawiera między innymi olejek szafranowy i ryżowy, które wspomagają odbudowę warstwy ochronnej.

Oprócz codziennej pielęgnacji, dla wzmocnienia jej skuteczności, należy stosować maseczki nawilżające, zarówno te gotowe, jak i przygotowane samodzielnie w domu. Odpowiednia maseczka to taka, która jest bogata w witaminy A, B, C, E, F, kwas hialuronowy, algi, kolagen, olejki jojoba i awokado. Dzięki zabiegom pielęgnacyjnym, skóra będzie dobrze nawilżona i wyrówna się jej koloryt.

Aktywny tryb życia, zdrowa dieta, pielęgnacja, niewątpliwie mają wpływ na komfort życia dojrzałej kobiety. Nie należy jednak zapominać o badaniach profilaktycznych. Nawet jeśli nie pojawiają się większe problemy zdrowotne, warto pamiętać o regularnych wizytach u lekarza. Dzięki przestrzeganiu tych kilku zasad można cieszyć się satysfakcjonującym i długim życiem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię