Jak nauczyć malucha kreatywności

1
972

Jak rozbudzić w dziecku kreatywność? Czy pomysłowość naprawdę się w życiu przydaje? I czy ludziom twórczym żyje się lepiej?

Kreatywność się przydaje

Specjaliści różnych dziedzin nie mają żadnych wątpliwości- kreatywność to ważna i potrzebna umiejętność. Daje możliwość wyjścia naprzeciw schematom i szablonowym rozwiązaniom, pozwala na krytyczne i samodzielne myślenie, dzięki któremu pociecha nabędzie zdolność analizowania zasłyszanych informacji. A to się przydaje na każdym etapie życia. Dziecko posiadające własne zdanie i potrafiące je wyrazić lepiej radzi sobie w na co dzień, szybko i chętnie się uczy, z lekkością i odwagą podejmuje nowe wyzwania i- co niezwykle ważne- wyrasta na  spełnionego i szczęśliwego dorosłego. Nie ma więc wątpliwości, że kreatywność jest cechą, którą warto rozwijać. Tylko jak to robić?

 Rozwijanie kreatywnościPościel Turkusowe Motyle Lola y Lolo-4

Jak nauczyć dziecko bycia kreatywnym? Przez zabawę i codzienny kontakt z oryginalnymi, nieszablonowymi, ciekawymi rozwiązaniami. My- rodzice często nie zdajemy sobie sprawy z tego, co wpływa na rozwój pociechy i jak wiele robimy mimochodem. Okazuje się bowiem, że zaledwie część dorosłych ma świadomość, że przedmioty otaczające pociechę kształtują jej podejście do świata, wrażliwość, estetykę czy wyobraźnię. A to oznacza, że stosowanie banalnych i schematycznych rozwiązań wtłacza dziecko w świat konformizmu. A to nie jest ani dobre, ani potrzebne. Jeśli chcemy, aby pociecha wyróżniała się pomysłowością, była samodzielna i miała własne zdanie, od samego początku otaczajmy ją oryginalnością.  Unikanie stereotypu, banału, tandety to krok w dobrym kierunku.

Od czego jednak zacząć? Od właściwego urządzenia pokoiku dziecięcego. Aranżując przestrzeń, w której dziecko spędza najwięcej czasu, poszukajmy rozwiązań frywolnych, nieoczywistych, nieszablonowych. Znajdźmy takie produkty, które są przykładami innego, lepszego, twórczego myślenia. Świetnym przykładem są kolekcje pościeli  polskiej marki Lola y Lolo. To właśnie dzięki nim w pokoju chłopca nie dominują postacie z kreskówek, a pojawiają się atrybuty męskości, a jakże! Kolekcja Wąsy Wąsy z motywem wąsów na poduszce i kolorowych maluchów na kołdrze okraszona rozmaitymi kolorami to świetny przykład na to, że oryginalność się broni. Kolekcje Różowe Ptaszki czy Turkusowe Motyle zostały stworzone z myślą o dziewczętach. Są frywolne, sielskie, bardzo modne i niespotykane. Dzięki temu, że najmłodsi obcują z taką formą artystycznego wyrazu, dostrzegają, że można inaczej. To najlepsza lekcja stylu, jaką można zafundować dzieciom.

Nikt nie rodzi się kreatywnym. To umiejętność, której nabywa się z czasem i która z każdym rokiem coraz bardziej się przydaje. Dlatego warto zrobić wszystko, aby nauczyć malucha myśleć i działać nieszablonowo.

Więcej informacji o najnowszej kolekcji Lola y Lolo rodzice znajdą na www.lolaylolo.com

Pościel Wąsy Wąsy Lola y Lolo od 179,00 pln 

Pościel Różowe Ptaszki Lola y Lolo od 179,00 pln

Pościel Turkusowe Motyle Lola y Lolo od 179,00 pln

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

  1. Ja tam wolę rozwijać kreatywność zabierając dzieciaki do teatru i na jakieś warsztaty. Ostatnio byłam w Teatrze Małego Widza w Warszawie i było super. Aczkolwiek, przyznaję, że oryginalne gadżety nie są bez znaczenia i warto je mieć. Chyba zamówię pościel na próbę 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię