Nowy członek rodziny

0
789

Pojawienie się nowego członka rodziny to radość ale i wyzwanie. Wiadomo, małe dziecko to ogrom obowiązków, czynności, które należy przy nim wykonać. To także ogrom zakupów, bo niemowlak potrzebuje zupełnie innych akcesoriów niż kilkulatek, tym bardziej innych niż dorosły człowiek. Nie da się ukryć – dziecko w domu to wydatki ale także konieczność nabycia nowej wiedzy. Nie każdy wie co kupić.

Pranie dla niemowlaka

Pierwszy z brzegu przykład – pranie. Doprawdy dużą nieodpowiedzialnością będzie pranie razem pieluch wielorazowych i dżinsów. I to nie tylko dlatego, że pieluchy są powiedzmy skażone bakteriami a dżinsy mogą farbować. Nie ma znaczenia, że pieluchy na ogół wymagają innej temperatury, że nie można ich traktować wybielaczami ani żadnymi innymi środkami chemicznymi. Przede wszystkim nie można zapomnieć, że wielorazowe pieluszki mają bezpośredni kontakt z wrażliwą skórą niemowlaka, a więc muszą być prane w delikatnych, specjalnie dziecięcej skórze dedykowanych, środkach piorących. I o ile tego rodzaju detergenty wystarczają do wyprania i odplamienia dziecięcych ubrań czy pieluszek mogą mieć problem z dopraniem roboczych dżinsów jego taty. Dlatego nie ma co ukrywać, w domowej pralni musi pojawić się nowa półka na proszek do prania dla dzieci, płyn do płukania oraz odplamiacz, także przeznaczony specjalnie dla nich..

 

Kto poradzi?

Gdzie szukać wiedzy na wyżej wymienione tematy? Najprościej udać się do sklepu i porozmawiać ze sprzedawcą. Jednak nie każdy sprzedawca w każdym sklepie naprawdę wie, co można polecić do skóry noworodków. Lepszym rozwiązaniem jest poradzenie się rodziców małych dzieci. Oni już zgłębili problem i prawdopodobnie potrafią wskazać serię kosmetyków i detergentów najbardziej odpowiadającą potrzebom małych dzieci. Z pewnością nie uda się uniknąć eksperymentów. To że dziecko sąsiadów nie było uczulone na dany proszek to nie znaczy że nasze też nie będzie. I odwrotnie, mimo że sąsiadka ze zgrozą wspomina wysypkę na ciele swojego wnuka nie można z góry zakładać, że nasze dziecko czeka ten sam ponury los. Alergia to bardzo indywidualna sprawa, nie do końca daje się określi skąd się bierze i dlaczego dotyka akurat tę a nie inną osobę.

Ostatnim źródłem wiedzy jest internet. Przy odrobinie wysiłku można znaleźć w nim mnóstwo przydatnych informacji na temat opieki nad małym dzieckiem i różnych sposobów dbania o dziecinną garderobę.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem hipoalergicznych środków do prania dla dzeci, firmą JELP.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię