Olejek herbaciany

0
839

Ilość olejku herbacianego jaki wysłałam tego lata do klientów Pieluszkarni przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Pakując szóstą buteleczkę olejku herbacianego w jednym sezonie, pod ten sam adres, nie mogłam nie być zaintrygowana… Więcej używam tylko olejku pomarańczowego, ale to do sprzątania dużego domu.

Ilość olejku herbacianego jaki wysłałam tego lata do klientów Pieluszkarnii przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Pakując szóstą 100ml. buteleczkę olejku herbacianego w jednym sezonie, pod ten sam adres, nie mogłam nie być zaintrygowana… Więcej używam tylko olejku pomarańczowego, ale to do sprzątania dużego domu.

Dopytałam. Okazuje się, że olejek herbaciany i tylko czysty herbaciany, wędruje wraz z dziećmi na wyprawy do lasu, gdzie nasza klientka i jej spokrewnione maluchy mieszkają. Olejek herbaciany okazał się dla nich jedynym skutecznym antidotum na kleszcze. Trzeci miesiąc kleszcz nie siada! Kleszczy i „magicznych” środków przeciwko kleszczom jest zdecydowanie więcej niż w poprzednich latach. Wiem, że i tutaj olejek herbaciany trafił w ręce ekomam, które wcześniej spróbowały już nie jeden „magiczny”, mniej lub bardziej naturalny środek. Podobno nic nie równa się odstraszającej woni olejku herbacianego. Dość dobrze działa też woń czosnku, zjadanego w sporej ilości, parującego przez skórę. Jednak tutaj są dwa problemy. Czosnek w surowej postaci jest dla małej wątroby relatywnie ciężki, dwa – woń czosnku może być uciążliwa dla innych. Tabletki czosnkowe to opcja, ale nie dla każdego „do przełknięcia”.

Mikstura z olejku herbacianego na kleszcze jest bardzo prosta. Wystarczy wymieszać czysty olejek herbaciany z wodą, w ilości 10 ml olejku na max. 15 ml wody. Ilość wody ma być odrobinę większa niż olejku herbacianego. Wlej do małej buteleczki z rozpylaczem (ze sprayem). Rozpylaj bezpośrednio na skórę i ubranie. Rozcieńczenie jest głównie po to, by zapach odstraszacza na kleszcze nie był uciążliwy dla dziecka, czy osoby chroniącej się przed kleszczami. Kilka aplikacji środka z olejkiem herbacianym i będziesz wiedzieć najlepiej w jakiej relacji mieszać wodę z olejkiem, takiej jaką uważasz za relatywnie przyjemną.

Rozcieńczenie olejku herbacianego zaleca się również w przypadku aplikowania środka na kleszcze z olejkiem u dzieci poniżej roku. Olejek herbaciany w czystej postaci może alergizować, ma też swoje właściwości ściągające, u niemowląt nie konieczne dla skóry. Rzadko, ale jednak. Warto skroplić olejek herbaciany na skarpetki, buty, tutaj stężenie nie ma znaczenia, natomiast jest w miejscu, gdzie kleszcze lubią „podczepiać” się miękkiej tkanki skórnej, a olejek herbaciany doskonale radzi sobie również z odorem i potem.

Olejek herbaciany jest doskonałym środkiem na kleszcze u zwierząt (w odróżnieniu od tabletek czosnkowych i czosnku, które mogą okazać się toksyczne dla zwierząt i nie poleca się). Rozpylenie na sierść, ewentualnie aplikacja kropli czystego olejku jest skutecznym środkiem na odstraszenie kleszczy dla pupili, które narażone są na kleszcze bardziej niż ludzie.

Kilka kropli olejku herbacianego można dodać też do szamponu dla zwierząt. Również będzie skutecznie odstraszał kleszcze i pchły. Kropla czystego olejku herbacianego w momencie wyciągania kleszczy zaczepionych w skórze zwierzaka pomaga zabić kleszcza i zdezynfekować ranę.
Szczególnie w sezonie od kwietnia do września warto mieć olejek herbaciany w apteczce i w plecaku na wycieczkach 🙂

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię