Patron Dziecka w dzisiejszym świecie – kim jest?

0
983

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce dziś jest nam już dobrze znane. Ów organizacja w Polsce działa od 1984 roku, zaś na całym świecie pomaga opuszczonym, osieroconym lub zagrożonym utratą opieki rodzicielskiej dzieciom, w 135 krajach.

Obecnie stowarzyszenie kieruje do swoich podopiecznych, ale także ich rodzin programy, takie jak:

  • SOS Wioski Dziecięce,
  • Programy dla młodzieży,
  • Rodzinne Domy Czasowego Pobytu,
  • Program Umacniania Rodziny.

Dużą pracę w rozwój dzieci, zapewnienie im domu, bezpieczeństwa, poczucia posiadania prawdziwej, kochającej rodziny, jak i zapewnienie możliwości realizacji podstawowych potrzeb, wkładają wszyscy pracownicy oraz wolontariusze. Nadto ci, którzy stają się darczyńcami i oferują swoją pomoc materialną, choć nie tylko.

Formą pomocy, która dostępna jest dla każdego, stanowi również program „Patron SOS”. Każda chętna osoba może objąć swoim patronatem konkretne dziecko. Comiesięcznie przekazywana jest zadeklarowana kwota pieniężna, przez tak długi czas, jaki zostanie określony przez Patrona SOS. Pieniądze stanowią jednak tylko źródło, dzięki któremu dzieci mają możliwość edukacji, pielęgnowania swoich zainteresowań i zaspokajania najważniejszych, życiowych potrzeb. Nie tylko materialnych, ale przede wszystkich tych dotyczących rozwoju. Patroni SOS pomagają najmłodszym w budowaniu bezpiecznego, pełnego miłości domu. Są uczestnikami jego życia i codziennego rozwoju. Mogą korespondować, jak i osobiście spotykać się ze swoim podopiecznym.

Program „Patron SOS” to osobista forma pomocy dla opuszczonych i osieroconych dzieci, które przebywają w SOS Wioskach Dziecięcych. Taka pomoc daje poczucie, że jest się potrzebnym tym opuszczonym, najmłodszym, bezbronnym. Jest wyróżnieniem i wyrażeniem wrażliwości na los pokrzywdzonych dzieci. Patroni SOS pomagają w znacznym stopniu zapewnić dzieciom warunki niezbędne do prawidłowego rozwoju, normalnego i samodzielnego życia.

Odwiedziny raz do roku czy też korespondencja prowadzona z dzieckiem to dla najmłodszych nieoceniona pomoc i więź budująca się po obu stronach. Patroni SOS z kolei od strony stowarzyszenia mogą liczyć na regularne informacje odnośnie działalności, zdjęcie dziecka i informacje dotyczącej czynionych przez niego postępów. W SOS Wioskach Dziecięcych dzieci mogą przebywać maksymalnie do ukończenia 25 roku życia. Po tym czasie Patron SOS może objąć swoją pomocą inne dziecko przebywające w Wioskach.

Szczegółowe informacje, na czym polega program, jak zostać Patronem SOS, jak pomagać i na co można liczyć ze strony organizacji, znajdziemy na stronie www.patronsos.org.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię