Pierwsze buty do nauki chodzenia? Oto buty dla dzieci, które nie zaburzają prawidłowego rozwoju stopy.

0
1976
Sklep z butami do nauki chodzenia Bosa Stópka - dołącz do idei barefoot
“Swoboda każdego kroku” to motto Bosej Stópki, która nakłania do chodzenia na bosaka tak często jak to tylko możliwe.

Stópki dziecka w kałuży :: Sklep Bosa Stópka

Pierwsze kroki dziecka to niezwykle ekscytujący i niezapomniany moment dla każdego rodzica. Czekamy, aż nasza pociecha wykona samodzielne kroki, a następnie chcemy pomóc w nauce chodzenia poprzez dobór jak najlepszego obuwia, które będzie współpracować z jego fizjologicznym rozwojem. Czym się kierować przy wyborze, kiedy zakupić pierwsze buty oraz którego producenta wybrać, aby nie żałować? Zapraszamy.

Kiedy należy kupić pierwsze buty dla dziecka?

Gdy widzimy naszą pociechę stawiającą pierwsze, samodzielne kroki najchętniej popędzilibyśmy do sklepu po pierwsze, prawdziwe buty, które ułatwią mu tę trudną naukę. Jednak nie powinniśmy aż tak  się z tym spieszyć. Dziecko uczące się chodzić zdobywa wówczas niezastąpione umiejętności koordynacji ruchowej oraz zyskuje świadomość położenia swojego ciała i jego możliwości. Dlatego pozwólmy dziecku stawiać jego pierwsze i chwiejne kroki bosą stopą, aby nie tworzyć między nią a podłogą sztucznej bariery, która ogranicza właściwe czucie podłoża.

Stópki dziecka w wózku :: Sklep Bosa Stópka

Pierwsze buty, najlepiej z elastyczną podeszwą kupujemy, gdy dziecko zyska zdolność do stawiania kilku bądź kilkunastu samodzielnych kroków. Większość dzieci wykształca umiejętność chodzenia między 7 a 18 miesiącem życia, a więc nie stresujmy się gdy pociecha ukończy pierwszy rok życia i jeszcze nie chodzi. Spokojnie, ma jeszcze sporo czasu na naukę tej umiejętności i z pewnością nie jest to powód do niepokoju.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Dobór odpowiedniego rozmiaru butów, które będą pasować idealnie, jest najtrudniejszym zadaniem dla każdego rodzica. Dzieci uczące się chodzić nie posiadają w pełni wykształconych zakończeń nerwowych u palców stóp. Przez to nie są w stanie czuć dyskomfortu związanego ze zbyt małym rozmiarem obuwia. Może to w efekcie doprowadzić do różnorodnych deformacji stopy, które będą negatywnie wpływać na postawę ciała i w przyszłości mogą skutkować poważnymi skrzywieniami i schorzeniami układu kostno-szkieletowego. Poza tym łatwo o wszelkie bolesne otarcia naskórka

Zatem zanim wybierzemy się na poszukiwania pierwszych bucików, musimy dokonać pomiarów stopy naszego maluszka. Mierzymy od najbardziej wystającej części pięty do końca najbardziej wystającego palca. Ważne jest, aby dokonywać cyklicznych pomiarów stopy co 2-4 miesiące, aby obuwie było zawsze idealnie dopasowane do wymiarów rosnącej stopy.

Sandały dziecięce typu barefoot (producent Tikki), wspierające zdrowy rozwój organizmu  Sklep Bosa Stópka

Wybór najlepszego obuwia wspierającego naukę chodzenia

Bez wątpienia najlepszym wyborem butów do nauki chodzenia, będą buty skórzane z miękką i elastyczną podeszwą, która będzie współpracować z naturalnymi ruchami stopy, tym samym wspierając rozwój sensoryczno-motoryczny. Oprócz tego ważny jest wybór producenta obuwia. Sklep Bosa Stópka oferuje szeroką gamę obuwniczą, wyselekcjonowanych producentów z całego świata, która wspiera dzieci na każdym etapie ich rozwoju.

Obserwuj pracę stóp dziecka, gdy jest na boso, a zauważysz jak zwinne potrafią być.

Ten króciutki film opracowany przez firmę Bobux przedstawia właśnie taką pracę stóp.

Buty z Bosej Stópki charakteryzują się tym, że:

  • są typu barefoot, są to bose buty – czym są buty typu barefoot dowiesz się na stronie bosastopka.pl
  • są na różne typy stóp i ściśle dostosowują i dopasowują się do stóp dziecka, dzięki zapięciu na rzepy i odpowiednim wstawkom
  • wspierają zdrowy rozwój stóp i całego aparatu ruchowego dzieci
  • są produkowane w 100% ręcznie
  • są wykonane z elastycznych, naturalnych i certyfikowanych materiałów
  • dzieci zakochują się w nich przez komfort ich noszenia
  • dzieci nie chcą ich ściągać tak jak innych butów

Wyspecjalizowany i dobrze zaznajomiony z towarem zespół czeka na Twoje pytania za pomocą e-mail, messengera na facebooku, czy telefonu.

Sklep Bosa Stópka

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię