Planery – dlaczego warto się na nie zdecydować?

0
545
planer

W dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani, mamy wiele obowiązków i niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na zagospodarowanie wolnego czasu. Często wynika to z naszej nieodpowiedniej organizacji. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się planery, które cieszą się coraz większą popularnością. Co to jest planer? Jakie zalety takiego rozwiązania możemy wyróżnić? Który planer jest lepszy- tygodniowy czy miesięczny? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w poniższym wpisie, dlatego też zapraszamy do jego uważnej lektury.

Co to jest planer?

Planer to pewna forma notesu bądź kalendarza, w którym zapisuje się notatki i informacje, które dla użytkownika mają szczególne znaczenie. Najczęściej uwzględniane są tam zadania, które są do zrealizowania w danym terminie, ale również wydatki, spotkania biznesowe i inne ważne wydarzenia, na których musimy być obecni.

Planery mają bardzo zróżnicowany wygląd- w zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy. Dla jednych idealnym rozwiązaniem jest gładki, prosty notes, inni natomiast preferują coś na wzór klasycznego kalendarza z wieloma rubrykami i tabelkami. Jest to zależne od indywidualnych upodobań. W każdym przypadku założenie tego typu akcesoriów jest jedno- przypominanie i odpowiednie zagospodarowanie swojego czasu.

Jakie zalety planerów możemy wyróżnić?

Wykorzystując planery możemy monitorować różne aspekty, które w danej chwili mają dla nas znaczenie. Mowa chociażby o tych finansowych i żywieniowych. Umieszczamy w nim zróżnicowane zapiski, dzięki temu mamy wgląd do zadań niezbędnych do zrealizowania w najbliższym czasie. Co więcej, istnieje możliwość wyeliminowania tych celów, które w znaczącym stopniu nas ograniczają, dzięki czemu znajdziemy więcej wolnego czasu na aktywności z najbliższymi członkami rodziny.

Warto wspomnieć o mniej oczywistym aspekcie psychologicznym- jeśli zrealizujemy wybrane przez nas cele, wówczas poprawie ulega samopoczucie. Możemy mieć również pewność w zakresie tego, że nawet najmniej istotne wydarzenie nie umknie naszej uwadze. W pewien sposób uczymy się również systematyczności- planery muszą być regularnie uzupełniane, w przeciwnym wypadku ich posiadanie straci sens. Wykorzystując takie akcesoria zorganizujemy swój czas jeszcze lepiej.

Planer tygodniowy czy miesięczny – na który warto się zdecydować?

Wyróżnić można planery tygodniowe i planery miesięczne. Te tygodniowe sprawdzą się w sposób szczególny, jeśli zależy nam na przeanalizowaniu naszych zadań w kontekście tygodnia. Analogicznie planery miesięczne przeznaczone są dla osób, które chciałyby zoptymalizować swój wolny czas w okresie miesiąca. Co więcej, są również lżejsze i bardziej komfortowe, bowiem na jednej stronie znajduje się cały miesiąc. Pamiętajmy jednak o tym, że wiąże się to z ograniczoną przestrzenią do pisania dodatkowych informacji, czego nie możemy powiedzieć o planerach tygodniowych. W praktyce wybór powinien być oparty na indywidualnych preferencjach

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię