Podaruj dziecku bezpieczny sen – czy warto kupić monitor oddechu?

0
979

Eksperci nie mają wątpliwości, że monitory oddechu są niemowlętom potrzebne. Stałe kontrolowanie kondycji snu najmłodszych to jedyna gwarancja ich bezpieczeństwa.

Wart zakupu

Monitor oddechu wart jest zakupu. Pamiętajmy jednak, że urządzenia kontrolujące ruchy niemowląt nie są sobie równe. Warto więc postawić wyłącznie na te modele, które cieszą się dobrą opinią specjalistów, są rekomendowane przez młodych rodziców, wyróżniają się niezawodnością, funkcyjnością i pełnym bezpieczeństwem stosowania. A więc jakie urządzenia wybrać? Na rynku monitorów oddechu wyróżniają się dwa- Snuza i Babysense 5. Monitor Snuza to urządzenie przenośne- mocowane do pieluszki lub ubranka dziecka. Dba o komfort i bezpieczeństwo snu niemowlęcia przez cały czas- niezależnie od pory czy miejsca, w jakim maluch aktualnie przebywa. Urządzenie informuje rodziców o zaobserwowanych nieprawidłowościach, w razie bezdechu- pobudza malucha wibracjami, a gdy i to nie pomaga- głośno alarmuje o zagrożeniu. W czasie, gdy część świeżo upieczonych mam i ojców wybiera mobilny monitor Snuza, inni sięgają po tradycyjny, stacjonarny monitor oddechu Babysense 5. Urządzenie jest umieszczane pod materacem, na którym śpi pociecha. Efekt? Pełna kontrola snu dziecka śpiącego w swoim łóżeczku. Babysense 5, jako jedyne urządzenie na rynku, zostało poddane testom klinicznym i posiada certyfikat medyczny. Może być stosowane do kontroli oddechu niemowlęcia zarówno w domu, jak i w profesjonalnych placówkach medycznych.

 Babysense 5 czy Snuza- co wybrać?Monitor-Snuza-1

Rozstrzygając, które z urządzeń przyda nam się bardziej, nie wybieramy pomiędzy jakością. Oba urządzenia są tak samo dobre i tak samo funkcjonalne. Różnica tkwi przede wszystkim w zasięgu ich działania. W czasie, gdy Snuza kontroluje ruchy oddechowe dziecka i w łóżeczku, i poza nim, Babysense 5 dba o bezpieczeństwo niemowlęcia wyłącznie w łóżeczku. Oba urządzenia są zasilane bez kabli. Dzięki temu są w pełni bezpieczne dla dzieci- nie ma ryzyka zaplątania się w przewody.

Jak zadbać o bezpieczny sen malucha? Sposobów jest wiele, o czym na co dzień przekonują autorzy kampanii społecznej Podaruj Dziecku Bezpieczny Sen.  Niezależnie jednak od tego, że wiele zależy od nas samych, to jednak nikt i nic nie zastąpi monitorów oddechu. Urządzenia kontrolują oddech malca przez cały czas, dbając o jego bezpieczeństwo i spokojną głowę rodziców.

 

Monitor-Babysense-1

 

 

Monitor-Babysense-3

Monitor-Babysense-2

 

 

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię