Jak pogodzić własny biznes z wychowywaniem dziecka?

5
698

Praca na etacie i wychowywanie dziecka to kwestie trudne do pogodzenia. Nic dziwnego, że z myślą o szczęściu swej rodziny tak wiele kobiet decyduje się na rezygnację ze stałego zatrudnienia i prowadzenie niewielkiego, za to własnego biznesu. 

 Przyczyna

Zbyt wczesna rozłąka z dzieckiem nie wpływa korzystnie na samopoczucie ani matki, ani malucha. Świeżo upieczone mamy stają przed naprawdę poważnym dylematem życiowym. Praca czy dziecko? Jak pogodzić szansę na rozwój kariery zawodowej z opieką nad dzieckiem? Wbrew pozorom zarabianie na godne życie nie musi oznaczać rezygnacji z rodzinnego życia lub jego ograniczania.

Impuls

http://www.ideabank.pl/dzialalnosc-gospodarcza-lokaty

A może by tak własny biznes? Tak! Choć jest to dość ryzykowna decyzja, wiele matek decyduje się na to rozwiązanie twierdząc, że jest to satysfakcjonująca droga zawodowa. Niezależnie od tego, co chcemy robić, ważne jest, aby precyzyjnie oszacować, jakie mamy na to środki i możliwości, kto może nam pomóc, jakie występują szanse i zagrożenia. Wystarczy dobrze się zastanowić, a gdy już mamy pomysł na firmę i pewność, że plan wypali, potrzebujemy jeszcze małego wsparcia. Najlepszą przyjaciółką biznesu jest lokata bankowa: to najlepszy sposób na oszczędzanie. Podczas prowadzenia biznesu potrzebujemy pieniędzy na nowe rozwojowe inwestycje. Lokata to najwygodniejsze rozwiązanie dla zapracowanych i zdeterminowanych mam. Z jakich ofert można obecnie skorzystać? Banki są tak elastyczne, że każdy może dopasować rachunki i lokaty do swych bieżących potrzeb. Idea Bank jest na to najlepszym dowodem, a jego szeroka oferta spełnia oczekiwania zarówno doświadczonych, jak i początkujących przedsiębiorców.

Skutek

Własny biznes to wiele ważnych decyzji poprzedzonych dokładnymi przemyśleniami. Warto zastanowić się nad kwestią odpowiedniej dla nas lokaty. Przecież chcemy zarabiać. Dzięki dobrze wybranej lokacie poczujesz się bezpieczniej. Z takim przygotowaniem, kwalifikacjami, odwagą i jasnym postrzeganiem przyszłości z pewnością mamy szanse powodzenia.

 Własny biznes to elastyczny czas pracy i możliwość kierowania swym życiem samodzielnie. Dla młodych rodziców taka elastyczność staje się kwestią szczególnie ważną. Tym bardziej, że chwile spędzone z dzieckiem są czymś bezcennym. 

 

Łóżka dla dzieci

5 KOMENTARZE

  1. Prowadzę swój mały biznes nie tylko ze względu na maluszka w domu, który mnie bardzo absorbuje ale tez dlatego że jest mi tak wygodnie sama jestem sobie szefem nalezy jednak pamietac o samodyscyplinie i konsekwencji w działaniu kiedy jest praca to pracuję a kiedy jestem mamą nie ma mnie przy pracy, ale obie sprawy godzę dobrze.

  2. Biznes prowadzony nawet w domu, przy małym dziecku to dość karkołomna decyzja. Chyba, że jest to praca dorywcza na przykład na odległość w internecie.

  3. Własny biznes? Chętnie ale nie w tym kraju, zaraz zeżre mnie ZUS i podatki, szkoda szarpaniny i nerwów, cenię sobie spokojne choć troszkę skromniejsze życie.

  4. Ciężko pogodzić rodzicielstwo z karierą jeżeli nie ma się pomocy w babci. Ale nie jest to niemożliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię