Pomysł na pokój dla chłopców

5
1716

Jak urządzić pokój dla dwóch braci? Okazuje się, że sporo inspiracji można znaleźć w magazynie internetowym FD. Skorzystała z tego pani Ania, mama dwóch chłopców: 12  i 7 letniego. Projektując pokój inspirowała się zdjęciami z galerii zamieszczonej na naszym portalu.

Braciom, jak i mamie, szczególnie do gustu przypadł projekt łóżka dwupiętrowego hiszpańskiego projektanta. Niestety meble te nie są dostępne w Polsce, a bardzo podobne kosztują zbyt wiele. Pani Anna szukała więc wykonawcy wymarzonego projektu przez około rok. Okazało się, że wielu producentów albo nie odpowiadało na maile, bądź ich odpowiedź była odmowna.

Firma Garder, która mieści się w miejscowości zaraz obok domu rodzinnego pani Anny, okazała się jedyną, która z chęcią podjęła się realizacji tego łóżka dla braci oraz biurka i szafy. I tak pierwsze spotkanie z wykonawcą przebiegło bardzo owocnie. Wspólnie ustalono główne wytyczne projektu i wstępny kosztorys. Natomiast na drugim poruszone zostały sprawy bardziej konkretne, jak: kolor mebli, ustawienie, praktyczne rozwiązanie (np. otwory w biurku na kable) oraz zostały pobrane wszystkie niezbędne wymiary.

Pokój chłopców ma wymiary 3,54 x 3,10. Projekt przewidywał piętrowe łóżko z szufladami, biurko na dwa stanowiska z półkami i pojemną szafę na ubrania. Wizję szafy, pani Anna skonsultowała z wykonawcą i  została ona zrobiona zgodnie z ustaleniami mamy. Pawlacz u góry, a reszta podzielona na dwie części: z jednej strony półki, a z drugiej drążki na wieszaki.

Biurko, czyli niezbędnik w pokoju dzieci, które już uczęszczają do szkoły, zostało zamontowane pod oknem. Jest to długi blat od ściany do ściany. który z jednej strony zakończony jest szafką na komputer i półkami, a z drugiej dodano jeszcze  trzy półki na niezbędne akcesoria.  Biurko jest duże, idealne do odrabiania lekcji, rysowania i korzystania z komputera. Projektant z firmy Garder zaproponował tu niezbędne rozwiązanie, mianowicie wycięcie trzech otworów w blacie, w których zostaną zamontowane specjalne kraty. Dzięki temu ciepłe powietrze z grzejnika, który znajduje się pod biurkiem, będzie mogło swobodnie cyrkulować.

Najbardziej reprezentacyjnym meblem w pokoju jest bezdyskusyjnie łóżko piętrowe.  Gust pani Anny okazał się wysmakowany, lecz także praktyczny. W dość małej przestrzeni, jak na zamieszkałej przez dwoje dzieci, mamy wygodne dwa łóżka z szafką i wieloma pojemnymi szufladami. To plus biurko i szafa tworzą spójną całość, zostawiając jeszcze przestrzeń niezbędną do swobodnej zabawy.

Łóżko jako mebel ma długość 3 metrów. Materace tworzące miejsca do spania mają wymiar 80 x 200. Trzy pojemne szuflady na dole bez problemu mieszczą pościel. I zostaje jeszcze miejsce na zabawki! Wysoka wąska szafa i 6 mniejszych szuflad to niezbędne miejsce do przechowywania książek, zeszytów , płyt czy klocków. W trakcie realizacji pani Anna wpadła na pomysł jak uzyskać dodatkowe półki pod górnym łóżkiem. Skracając głębokość 6 szuflad, uzyskano trzy półki ukryte z tyłu. Bo jak wiadomo, nigdy nie ma za dużo miejsca do przechowywania. Warto wspomnieć, że drabinka jest wmontowana jako część nośna podtrzymując górę. Barierka ochronna w projekcie oryginalnym jest dość krótka, więc by zapewnić większe bezpieczeństwo dziecka, zamontowano poręcz na długość materaca oraz w krótszej części łóżka.

Całość pokoju utrzymana jest w odcieniach niebieskiego, który harmonijnie współgra z jasnym drewnem. Miękka wykładzina na podłodze dodaje przytulności, a zdjęcia dzieci na ścianie tworzą personalny klimat.

Montaż całości trwał dwa pełne dni. Pierwsze spotkanie z wykonawcą miało miejsce pod koniec stycznia, a pokój był już gotowy 20 lutego(łącznie z pomalowaniem ścian). Koszt wykonania  i montażu mebli wyniósł 7400 PLN. 

Całość prezentuje się wyśmienicie. Wykorzystano idealnie przestrzeń. Powstał pokój funkcjonalny i oryginalny do tego. Chłopcy na pewno chętnie spędzają tam czas. Połączenie wizji pani Anny i doświadczenia wykonawcy zaowocowało bardzo dobrym projektem.

Magazyn FD bardzo dziękuje pani Ani za podzielenie się z internautami swoim pomysłem, który może też kogoś zainspiruje!

pokoj-dla-chlopca (2)

pokoj-dla-chlopca (3)

pokoj-dla-chlopca (4)

Łóżka dla dzieci

5 KOMENTARZE

  1. Witam,
    poproszęo namiary do wykonawcy mebli, mam prawie identyczny rozkład pokoju i chcę go zagospodarowaćdla chłopca i dziewczynki a rozmieszczenie mebli superr:-).
    Pozdrawiam Marta

  2. No w końcu! Też podobają mi się te meble. Cena bardzo dobra, jak za cały zestaw. Zajrzałam na stronę wykonawcy, strona przeciętna, zdjęcia realizacji przeciętne, ale okazuje się że robią całkiem fajnie. Powinni stronę poprawić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię