Pokój dla nadpobudliwego dziecka

3
3312
pokój dla nadpobudliwego dziecka

Trudno mu usiedzieć 15 minut w jednym miejscu. Ciągle jest w ruchu. Potrzebuje stałej stymulacji ruchowej.

Jeśli takie jest Twoje dziecko – to ta galeria jest dla Ciebie.

Pokój dla nadpobudliwego dziecka to wyzwanie dla rodziców. Bo gdy latem większość czasu spędzamy na dworze, gdzie zabaw ruchowych jest pod dostatkiem, to w okresie zimowym pobyt w mieszkaniu wydłuża się i zaczynają się problemy. Jako rodzice, chętnie poświęcamy czas naszym dzieciom, ale jak wiadomo proza życia wymaga także skupienia na innych sprawach: praca i prowadzenie domu. Dobrze jest mieć także trochę czasu tylko dla siebie. Przy mocno aktywnym dziecku wszystkie te czynności sprawiają  wiele trudności. Nasza uwaga ciągle skupia się nad zachowaniem dziecka: jego pilnowaniem, by nie zrobił sobie krzywdy podczas skoków, wspinaczce po meblach czy bieganiem oraz na organizacji nauki i aktywnych zabawach.

Wracając do urządzania pokoju dla naszego syna/córki, możemy stworzyć mu miejsce, w którym bezpiecznie i o każdej porze spożytkuje swoją wielką energię. W galerii poniżej zobaczymy ciekawe rozwiązania, które możemy wykorzystać w pokoju naszego dziecka. Np. łóżko – niech będzie ze zjeżdżalnią, niech ma drabinkę a nawet line do bujania. Jeśli wnętrze jest dość duże, na jednej ze ścian można zamontować mini ściankę wspinaczkową. Do sufitu da radę zawiesić sznur do bujania lub nawet dwa.

Wszystkie te gadżety pomogą rozładować rozpierającą energię dziecka podczas nauki czy sprzątania. Dają też nieograniczone możliwości zabawy.

Zamiast nerwów i krzyków w trakcie odrabiania lekcji, pozwólmy co jakiś czas pobujać się dziecku bądź wspiąć się i zjechać z tego rozbudowanego łóżka. Ono wyciszy się znów na kilkanaście minut, by w skupieniu dokończyć zadanie.

A my – jako rodzice będziemy mieli więcej czasu na swoje sprawy, kiedy nasz aktywny członek rodziny z chęcią będzie bawił się w swoim pokoju zmuszającym do przyjemnego wysiłku.

3 KOMENTARZE

  1. To nie są nadpobudliwe dzieci,to są normalne dzieci!!! Normalne dziecko się rusza i w ten sposób stymuluje mózg do rozwoju. Jeśli dziecko nie ma ochoty chodzić po drzewach,wspinać się,skakać to można podejrzewać że coś jest nie tak..

  2. Zestawy te nie są dostępne w Polsce. Można jednak samemu skompletować: łóżko ze zjeżdżalnią, ściana mała wspinaczkowa do pokoju, linę do bujania czy drabinki. Takie rzeczy można dostać w różnych sklepach w Polsce. Podaję linki:

    http://mirat.eu/sciana-wspinaczkowa-do-lozka-karol-sw04,id1321.html

    http://www.bajka.net/index.php?p3052,lozko-srednie-z-domkiem-lk02-dps02

  3. Witam,
    gdzie można zamówić meble do pokoju dla nadpobudliwego dziecka, których zdjęcia dołącon sa do artykułu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię