Pokój dżungla

0
3965

Pokój tematyczny to dobry i łatwy sposób na umeblowanie miejsca dla dziecka. Wybieramy jeden z wielu motywów np. dżungla, kosmos, piłka nożna, świat wróżek czy tematyka dotycząca konkretnej bajki. Potem zostaje nam tylko znalezienie i dobranie odpowiednich mebli i dodatków.

Temat: dżungla, jest dość ciekawy i łatwy w realizacji. Meble powinny być typowo drewniane, niemalowane, natomiast cały klimat stworzymy dzięki dodatkom i odpowiednim kolorom. Duże możliwości dają nam ściany. Można wybrać jedną, na której namalujemy motyw związany z tą tematyką, czyli np. drzewa i liany, latające ptaki (papugi) oraz zwierzęta. Oczywiście pasować tu będą, przede wszystkim: lwy, małpy, żyrafy, hipopotamy, ale też pająki czy krokodyle. Ta kwestia powinna być skonsultowana wraz z naszym dzieckiem. Jeśli nasz syn uwielbia żaby i węże – to niech będą żaby i węże. Żyrafę, ulubienicę córki można namalować tak by pochylała się nad jej łóżkiem i co wieczór czuwała przy jej zaśnięciu.

Wachlarz pomysłów jest ogromny: na dole ściany, przy listwie – mrówki niosące liście; w kącie pokoju – wielkie, rozrośnięte drzewo; nad drzwiami – wspinająca się małpka; obok biurka bądź łóżka – piękne, kolorowe egzotyczne kwiaty. Jeśli sami nie potrafimy tego zrobić, warto popytać w rodzinie. Może znajdzie się ktoś ze zdolnościami plastycznymi. Jeśli nie to dostępne są różnego rodzaju szablony, bardzo łatwe w użyciu, które umożliwią stworzenie prawdziwej dżungli w pokoju dziecka!

Akcesoria też są niezbędne. Wszelkiego rodzaju figurki w kształcie zwierząt, suche gałęzie, kwiaty pnące, lampy np. w kształcie latającego balona. Pluszowy miś i lew, małpka oraz wielbłąd stworzą jeszcze większe wrażenie przebywania w dzikiej puszczy. Jeśli mamy do dyspozycji duży pokój to można także zawiesić różne liny do wspinania czy nawet hamak.

Kolorystyka w tym temacie będzie krążyć głównie wokół zieleni i beżów. Brązowy, żółty oraz intensywne kolory do zaakcentowania kwiatów czy wielobarwnej papugi.

Bez problemu zakupimy także cały komplet pościeli w palmy lub zwierzęta.  Firanki, zasłonki czy rolety dobieramy do tematu dżungli kolorystycznie. Dywan zielony będzie przypominał trawę a żółty będziemy kojarzyć z piaskiem.  Natomiast brązowy, jak spulchniona, świeża ziemia dobrze będzie współgrać z drzewem wymalowanym na całej ścianie.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię