Z poradnika przyszłej mamy – jak wybrać biustonosz ciążowy i do karmienia piersią

0
885

Dla wielu kobiet, które starają się o dziecko, pierwszą wskazówką, że oczekują dziecka bywają ich piersi. Jedną z pierwszych oznak ciąży są powiększające się piersi oraz większa wrażliwość lub nawet tkliwość sutków. Jest to oznaka zmian hormonalnych, które przygotowują ciało kobiety do ciąży i późniejszego karmienia piersią. Niektóre mamy cieszą powiększające się piersi i wykorzystują ten fakt jako atrybut kobiecości. Dla innych mam będzie to powód do zmartwień i będą się zastanawiać, czy ich piersi kiedykolwiek przestaną rosnąć?!  Dla obu grup na pewno ważny będzie komfort, który zapewnić może odpowiednio wybrany biustonosz.

Kiedy udać się na zakupy

Największy wzrost piersi następuje do 12 tygodnia ciąży. Dzieje się tak u większości przyszłych mam, choć bywa i tak, że ten proces może trwać nawet do 20 tygodnia. Po 20 tygodniu wielkość miseczek już raczej się nie zmieni, powiększy się natomiast obwód pod biustem.

Można spotkać czasem porady, by z zakupem biustonosza do karmienia piersią poczekać aż do końcówki ciąży, a nawet zrobić to już po porodzie. Jest to zdecydowanie za późno. W chwili, gdy pojawi się w domu mały człowiek, ostatnią rzeczą, którą chciałoby się robić, jest wybór biustonosza. Poza tym na pewno nie będzie na to czasu, który w całości będzie poświęcony maluszkowi.

Na co zwrócić uwagę

Statystyki podają, że 80% wszystkich kobiet nosi źle dobrany rozmiar biustonosza, jeszcze inne, że aż 90%. Tak, czy inaczej, jest to bardzo duża liczba kobiet. Właściwy rozmiar i dobrze dobrany model biustonosza są szczególnie ważne w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Chodzi nie tylko o komfort kobiety na co dzień, ale przede wszystkim o zdrowie. Trzy podstawowe kwestie, na które przede wszystkim należy zwrócić uwagę, to: miseczka, obwód pod biustem oraz ramiączka.

Biustonosz do karmienia piersią powinien mieć na tyle duże miseczki, by było w nich wystarczająco miejsca na piersi, a także na wkładki laktacyjne. Lepsze będą modele z zabudowanymi miseczkami, co z kolei zapewni lepszy wygląd piersi.

Zwiększający się obwód pod biustem wymaga, by przy zakupie biustonosza do karmienia piersią wybrać rozmiar, który umożliwi zapięcie go na najciaśniejszą haftkę. Dzięki temu powstanie zapas, gdy piersi po porodzie jeszcze się powiększą. Ciężar piersi jest podtrzymywany nie przez ramiączka, ale właśnie przez tę cześć biustonosza pod biustem, dlatego jest ona tak ważna.

Szerokie ramiączka zapewnią, że ciężar piersi rozłoży się bardziej równomiernie, a ramiączka nie będą się boleśnie wpijać w ciało i powodować nieestetycznych otarć.

Wszystkie biustonosze Bravado! do karmienia piersią mogą by noszone jako biustonosze ciążowe. Polecają je konsultanci laktacyjni i położne, a ich dodatkową rekomendacją jest to, że wybrały je znane aktorki m.in.: Angelina Jolie, Sarah Jessica Parker, Jessica Alba, Jennifer Garner czy Cate Blanchett.

Biustonosze marki Bravado dostępne są w sklepie www.babymama.pl .  Na zdjęciach prezentowany jest biustonosz marki Bravado Silk Seamless.

Artykuł został napisany na wyłączność dla portalu www.funkydiva.pl
Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię