Rola aronii i czarnej porzeczki w detoksykacji organizmu

0
909

Oczyszczanie organizmu z toksyn, zbędnych produktów przemiany materii oraz innych, niepotrzebnych resztek jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania. Co zrobić i jaką kurację zastosować, by przyspieszyć i wspomóc ten proces?

Organizm każdego człowieka oczyszcza się w sposób naturalny każdego dnia – tłumaczy Violetta Grzesiak-Stołanowska diagnostka z Miasto Kobiet. Jak to działa? Specjalne białka, znajdujące się w komórkach, wychwytują i przekształcają szkodliwe substancje w związki możliwe do usunięcia. Toksyny unieszkodliwiają peptydy przeciwutleniające, tzw. glutationy oraz oczywiście wątroba. Wszystkie zanieczyszczenia usuwają się poprzez jelita, układ moczowy, oddechowy oraz skórę. – Pamiętajmy, że nie ze wszystkimi złogami organizm jest jednak w stanie poradzić sobie samodzielnie, bez odpowiedniego wsparcia – dodaje ekspertka.

Kiedy naturalne procesy zawodzą?

Choć organizm człowieka oczyszcza się samodzielnie, nie ze wszystkimi złogami jest w stanie poradzić sobie bez właściwego wsparcia, które dostarczymy mu z zewnątrz. Życie w zanieczyszczonym środowisku, oddychanie niskiej jakości powietrzem, stosowanie nieodpowiedniej diety, stres i używki – gdy połączymy to wszystko, tworzy się mieszanka, której organizm nie może oczyścić. W takiej sytuacji warto sięgnąć po odpowiednią suplementację, w szczególności tzw. żywą wodę oraz preparaty zawierające m.in. aronię i czarną porzeczkę.

Cudowna moc aronii i czarnej porzeczki

Aronia i czarna porzeczka, poddane odpowiedniemu przygotowaniu (tzw. technologii ujemnej jonizacji) prowadzą do rzeczywistej detoksykacji i poprawy funkcjonowania organizmu. Jak to możliwe?

Aronia to antocyjan, a jednocześnie jedyna na świecie roślina, która jest odporna nie tylko na szkodniki, ale także działanie toksyn. W swoich owocach zawiera aż 60 % polifenoli, w tym cenne flawonoidy i kwasy fenolowe, a także działający przeciwutleniająco kwas kawowy. Ponadto, spożywając aronię, dostarcza się do organizmu kwas foliowy, askorbinowy oraz witaminy z grupy B2.

Podobne właściwości wykazuje poddana technologii ujemnej jonizacji czarna porzeczka. Owoc ten jest źródłem polifenoli, kwasów organicznych, pektynów, garbników, witaminy C, witamin z grupy B oraz prowitaminy A. Dzięki temu działa detoksykująco, wspomagając proces oczyszczania organizmu ze szkodliwych toksyn.

Czym jest technologia ujemnej jonizacji?

Obok samych składników, ważny jest proces tworzenia suplementu. Jedną z najbardziej docenianych jest tzw. technologia ujemnej jonizacji, dzięki której przyswajalność niezbędnych składników detoksykacyjnych zawartych w owocach wzrasta do poziomu min. 93 % – podsumowuje Violetta Grzesiak-Stołanowska.

Pamiętaj, że zanieczyszczony organizm będzie źle funkcjonował. Najczęstsze objawy, wskazujące na problem, to bezsenność i zaburzenia snu, zmęczenie, brak energii, bóle głowy, obrzęki, problemy z trawieniem czy problemy z cerą. Warto więc podjąć odpowiednie kroki w stronę detoksykacji organizmu, a kupując witaminowe suplementy diety, zwrócić uwagę nie tylko na składniki, ale także ich przyswajalność!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię