Porady dla mamy pierwszoklasisty

2
1205

Pierwszy rok w szkole to nie tylko duże przeżycie dla dziecka, ale także dla jego mamy. O ile pociecha może być podekscytowana perspektywą poznania wielu nowych osób, uczenia się nowych rzeczy i zdobywania wielu doświadczeń, jego mama w tym czasie często bywa zestresowana pierwszymi wywiadówkami, rozmowami z innymi rodzicami, a także tym, jak jej dziecko poradzi sobie w nowym środowisku. Jakie są więc najlepsze porady dla mamy pierwszoklasisty?

Specjalne miejsce na szkolne sprawy

Aby nie przegapić żadnego maila od wychowawcy czy rady rodziców, najlepiej założyć specjalny folder, w którym będą umieszczane wszystkie wiadomości. Dzięki temu mama pierwszoklasisty będzie mogła mieć dostęp do wszelkich potrzebnych informacji i zyska pewność, że o niczym nie zapomni.

Warto także regularnie przeglądać dzienniczek dziecka, w którym pierwszoklasista będzie zapisywał informacje o wywiadówkach czy innych ważnych zdarzeniach, choć w większości przypadków i tak wychowawca dodatkowo przekaże te informacje rodzicom również drogą mailową.

System kalendarza i planowania

Nie ma lepszego sposobu na zyskanie pewności, że nie zapomni się o żadnej istotnej kwestii, jak zapisywanie wszystkiego w planerze. Dzięki uporządkowaniu zdarzeń i przypisaniu ich do poszczególnych dat, nie trzeba się martwić o jakiekolwiek niedopatrzenia.

Aby wszystko zebrać w jednym miejscu, można skorzystać z planera rodzinnego Familiowo – tablicy suchościeralnej, którą zawiesimy w miejscu widocznym dla wszystkich domowników (na lodówce lub na ścianie w kuchni).

Zaangażowanie
Mama może być wsparciem dla swojego dziecka, nie tylko interesując się ocenami swojej pociechy czy pomagając w odrabianiu zadań domowych, ale także angażując się w życie szkolne. Dzięki temu zyskuje większy wpływ na to, jak wygląda szkolne życie dziecka. Najlepszym sposobem jest oczywiście zgłoszenie się do rady rodziców, w której podejmowane są najważniejsze decyzje. To także świetna sposobność, by poznać innych rodziców, nawiązać nowe znajomości i być lepiej zorientowanym, co dzieje się w szkole.

Planer rodzinny Familiowo
Planer Familiowo został stworzony z myślą o integracji rodziny wokół codziennych zajęć i obowiązków domowych. To magnetyczna i suchościeralna tablica z wieloma praktycznymi funkcjami.
Łóżka dla dzieci

2 KOMENTARZE

  1. Nic nie zastąpi, zainteresowania, zaangażowania rodzica w sprawy małego szkolniaka. Myślę, że to podstawa. Ps zapraszam na mój poradnik – plecaki szkolne dla dzieci jakie najlepsze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię