Powrót do formy po porodzie

1
844

Jak być w dobrej formie w czasie ciąży, podczas porodu i po narodzinach dziecka? Jak o siebie dbać, by nie musieć mierzyć się z częstymi poporodowymi dolegliwościami, takimi jak wysiłkowe nietrzymanie moczu czy brak satysfakcji z seksu?

Ciąża w dobrej formie

W czasie ciąży w ciele przyszłej mamy zachodzi wiele zmian. I chociaż rosnący brzuszek może rozleniwiać, to tak naprawdę nie powinien oznaczać rezygnacji z aktywności fizycznej. Wprost przeciwnie. Im bardziej dbamy o formę w czasie oczekiwania na narodziny dziecka, tym lżejszy będzie poród i tym szybciej wrócimy do formy po urodzeniu dziecka. Trudno o lepszą rekomendację dla ciążowej aktywności fizycznej, prawda? O tym, jaki rodzaj sportu jest dla nas najlepszy, warto zdecydować w porozumieniu z lekarzem prowadzącym ciążę. A możliwości jest sporo: od pływania, poprzez jogę, ćwiczenia rekomendowane przez specjalistów w szkole rodzenia po fitness. Ważne, by wybrać taką formę sportowej aktywności, która pozwoli zadbać o kondycję, zrelaksuje i przyda się w czasie porodu ( jak np. typowe dla zajęć jogi doskonalenie technik oddechu). Ta umiejętność jest nieoceniona w czasie porodu- nie dość, że pozwala na dostarczenie dziecku większej ilości tlenu, to dodatkowo wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych odczuwanych przez rodzącą.

Tuż przed porodemAniball_4

Na 3- 4 tygodnie przed planowanym terminem porodu skup się na ćwiczeniach mięśni dna miednicy. W tym celu warto wspomóc się specjalnym urządzeniem medycznym Aniball. To właśnie dzięki niemu przyszła mama może wzmocnić mięśnie dna miednicy, pozytywnie stymulować mięśnie pochwy, przygotowując drogi rodne do porodu. Taki trening ma tylko pozytywne strony- i to zarówno dla samej sytuacji rodzenia dziecka (w tym m.in. momentu wypychania dziecka), jak i dla kondycji kobiety po porodzie. Odpowiednie rozciąganie mięśni krocza sprawia, że rodząca świetnie sobie radzi na sali porodowej, a problem nacinania krocza lub jego pęknięcia właściwie jej nie dotyczy. A to oznacza, że świeżo upieczona mama szybciej wraca do formy fizycznej i psychicznej i nie boryka się z wieloma problemami, z którymi muszą radzić sobie inne mamy. Mięśnie w okolicy miednicy szybko się regenerują, a problem wysiłkowego nietrzymania moczu czy problem z powrotem do aktywności seksualnej po prostu jej nie dotyczy.

Więcej informacji o produkcie rodzice znajdą na www.aniball.pl

Portrait of the young pregnant woman

Aniball_3

 

1 KOMENTARZ

  1. Aniball – jestem zachwycona tym produktem, gorąco polecam.
    Początkowo nie wierzyłam w te wszystkie plusy balonika, teraz wiem kiedy na świat przyszło moje maleństwo, że produkt wart jest swojej ceny. Jak dla mnie same zalety. Jeszcze raz gorąco polecam http://www.aniball.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię