Ekstremalny weekend dla rodziców – skoki ze spadochronem

0
781

Jeżeli masz wolną chwilę, zamiast spędzać ją na kolejnym spacerze po parku czy wizycie w centrum handlowym, pomyśl o tym, aby skoczyć ze spadochronem. Wydaje się nierealne? Nic bardziej mylnego! Teraz udział w skoku tandemowym może wziąć niemalże każdy.

Jeżeli masz wolną chwilę, zamiast spędzać ją na kolejnym spacerze po parku czy wizycie w centrum handlowym, pomyśl o tym, aby skoczyć ze spadochronem. Wydaje się nierealne? Nic bardziej mylnego! Teraz udział w skoku tandemowym może wziąć niemalże każdy.

Skoki tandemowe dopiero w ostatnim czasie stały się tak popularne. Teraz wybierają je nawet seniorzy, którzy w swoim życiu chcą poszukać emocji w skoku w przestworza. Dlatego jeżeli szukasz sposobu na urozmaicony weekend, w takim przypadku odłóż około 600 złotych i zarezerwuj skok spadochronowy dla siebie – naprawdę warto!

Jak skacze się w tandemie?

Zaletą skoków tandemowych jest to, że nie wymagają one szczególnego przygotowania, kondycji, a nawet badań lekarskich. Polegają one na skoku jednocześnie z instruktorem, z którym uczestnik spięty jest specjalną uprzężą. W skokach tandemowych wykorzystuje się stworzone specjalnie do tego celu spadochrony główne, zapasowe i automaty spadochronowe, dlatego kwestie bezpieczeństwa rozwiązane są profesjonalnie – skacze się ze sprzętem przystosowanym do tej aktywności. Za prawidłowy przebieg skoku odpowiada także instruktor, dlatego jako uczestnik nie trzeba już niczym się martwić, oprócz zebrania w sobie odwagi.

Skok tandemowy odbywa się zwykle z wysokości 3000-4000 metrów. W przypadku niższych pułapów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, natomiast wyższych – około minuty. Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości otwiera się czasza spadochronu i następuje kilka minut wolniejszego opadania, podczas którego można podziwiać widoki. Lądowanie jest miękkie i nie stwarza ryzyka urazów.

Zanim wykona się skok na lotnisku trzeba wziąć udział w krótkim przeszkoleniu, które pokazuje, jak przebiega skok i jak należy zachowywać się w trakcie jego trwania. Uczestnik dostaje także potrzebne wyposażenie, w tym okulary. Tak przygotowany może już wchodzić do samolotu.

Gdzie można skakać i ile to kosztuje?

Skoki tandemowe organizowane są przez szkoły spadochronowe na terenie całej Polski. Jedna z nich, Skydive z siedzibą w Kruszynie pod Włocławkiem, działa w trzech lokalizacjach – wspomnianym Kruszynie, w Kamieniu Śląskim koło Opola, a także w Przasnyszu w województwie mazowieckim. Skydive oferuje nie tylko skoki tandemowe, ale również prowadzi szkolenia AFF. Więcej informacji czeka pod adresem: http://www.skydive.pl/.

Cena skoku uzależniona jest od wybranej wysokości oraz usług dodatkowych. Ceny rozpoczynają się od około 500-600 złotych za skok z 3000 metrów, a kończą na około 800 złotych za skok z 4000 metrów. Średnio 250 złotych trzeba będzie dopłacić za usługę filmowania i fotografowania wydarzenia, za co odpowiada dodatkowy skoczek. Wydatek niemały, ale warto się na niego zdecydować, żeby mieć świetną pamiątkę na lata.

Skok tandemowy to unikatowy pomysł nie tylko dla tych, którzy uwielbiają ekstremalne przeżycia. Warto spróbować, bo to jedyna taka okazja dla amatorów w tej dziedzinie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię