Wtórne zastosowanie kartonowych pudełek

0
1240

Gdy kupujemy większe przedmioty lub otrzymujemy paczkę w naszym domu pojawia się kolejne tekturowe pudełko, a my musimy coś z nimi zrobić. Jakie mamy wyjścia? Możemy je wyrzucić zgodnie z zasadami segregacji śmieci, lub też wykorzystać ponownie.

Dodatkowy sposób na przechowywanie

Jeśli mamy małe mieszkanie, pudełka pomogą nam przechowywać rzeczy, na które brakuje nam miejsca w szafkach. Wystarczy, że zawiniemy do środka jego górne klapy i przykleimy, a następnie okleimy karton ozdobnym papierem. Będzie to idealne opakowanie na różnego rodzaju przedmioty i sprzęty, które dodatkowo ozdobi nasze mieszkanie. Oklejone papierem w kolorowe wzorki lub też przedstawiającym bohaterów kreskówek pudełko będzie też idealnym rozwiązaniem na przechowywanie zabawek naszych dzieci, na przykład klocków.

Pudełka kartonowe są też skuteczną i naturalną bronią przeciwko bałaganowi. Pomogą nam one w utrzymaniu porządku w szafach i szafkach, gdyż dzięki nim posegregujemy przedmioty. Rzeczy drobne schowajmy do mniejszych pudełeczek, a duże do większych (kupionych na przykład na http://www.rajapack.pl/). Na każdym pudełku napiszmy, co znajduje się w środku, by potem łatwiej było to znaleźć. Następnie ułóżmy pudełka w szafie, skierowane napisami do przodu. W ten sposób lepiej wykorzystamy miejsce w szafach, a przedmioty ułożone piętrowo w kartonach będą bezpieczniejsze niż położone luzem. Pudełka z rzeczami, z których korzystamy najrzadziej, postawmy najniżej.

Zabawa dla dziecitekturowe-pudelko-do-zabawy (2)

Pudełka są doskonałym materiałem do różnego rodzaju zabaw. To właśnie w nich tworzyć można niepowtarzalne domki i mieszkania dla lalek z wyciętymi w tekturowych ściankach okienkami, ozdobionymi firankami z koronek i zasłonkami z materiałowych ścinków, pełne małych uroczych mebelków, doniczek z plastikowych nakrętek.

Z większych pudeł możemy wraz z małymi kreatywnymi budowniczymi stworzyć zabawkowe mebelki, na przykład kuchenne, a nawet spore domki, do których dzieci będą mogły wchodzić. Z kartonów zbudujemy także statek piratów, wyścigówkę i ciężarówkę. Wszystko zależy od naszych wspólnych pomysłów, talentów i zaangażowania.

Spanie i zabawka dla kota

Każdy miłośnik kotów wie, że zwierzęta te wręcz uwielbiają pudełka. Gdy pozostawimy otwarte pudełko w polu widzenia puchatego milusińskiego, możemy mieć pewność, że wejdzie on do środka i nie da się tak łatwo wygonić. W miarę możliwości zwinie tam w kłębek i zaśnie. Albo też zacznie się bawić klapami i je obgryzać. Jeśli nasz kot lubi spać w pudełkach, nic nie stoi na przeszkodzie, by przerobić takie pudełko na kocie legowisko. Aby pupilowi było cieplej i wygodniej, włóżmy do środka poduszkę lub kocyk. Na pewno będzie zadowolony.

Z mniejszego pudełka i piłeczki pingpongowej możemy zrobić zabawkę rozwijającą dla kota. W ściankach pudełka wycinamy okrągłe otwory, przez które piłeczka się nie zmieści, ale kocie łapki już tak. Piłeczkę wkładamy do pudełka i zamykamy je. Kot nie będzie się nudził, gdyż będzie miał świetną zabawę przy trącaniu piłeczki przez otwory.

(inspiracja: http://zszywka.pl/u/panikarka/pomysly-dla-dzieci-653127.html

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię