Praktyczność i bezpieczeństwo karmienia przy pomocy butelek Mameko

0
948

Wygoda i komfort karmienia maleństwa to rzeczy, które są bardzo cenione przez rodziców. I nie chodzi tu wyłącznie o samego malucha. Udoskonalenie całego procesu jest też ważne dla opiekunów. Szybkie podanie głodnemu i płaczącemu dziecku pokarmu to priorytet dla rodzicielskiego spokoju ducha i ukojenia nadszarpniętych nerwów. Najlepiej, żeby wszystko odbyło się w czysty i higieniczny sposób.

Wady butelek do karmienia wielorazowego użytku

Niestety mycie butelek wielorazowego użytku jest czasochłonne i wymaga dużej dokładności. Niektóre modele ze względu na nietypowy kształt albo węższą szyjkę wymagają dłuższego czyszczenia. Dostanie się do trudno dostępnych miejsc jest nie lada wyzwaniem. Pozostawienie resztek jedzenia może prowadzić do pojawienia się niestrawności lub problemów trawiennych u maleństwa. Do tego dochodzi jeszcze sterylizacja przedmiotów do karmienia. Nawet zwykłe wyparzanie w gotującej się wodzie wymaga czasu. Nie mówiąc jeszcze o ryzyku poparzeń przez zaspanego rodzica o 3ciej nad ranem. Z kolei wyjaławianie przy pomocy sterylizatora też wiąże się z poświęceniem dodatkowych minut na oczekiwanie aż urządzenie zakończy cykl. Niektóre modele podczas pracy bardzo hałasują, co może obudzić śpiących domowników.

Co więcej, butelki wielorazowego użytku przy częstym myciu mogą uleć zniszczeniu. Zadrapania, pęknięcia czy ścieranie skali i oznaczeń do odmierzania są bardzo częstym objawem zużycia butelki i jej nieprzydatności w dalszym karmieniu dziecka. Niektóre materiały, z jakich wytwarzane są akcesoria dla dzieci nie posiadają wysokiej odporności na temperaturę, co może doprowadzić do uwolnienia szkodliwych substancji i zmieszania ich z pokarmem dla dziecka. Taka sytuacja jest niebezpieczna dla zdrowia maluszka.

Uniwersalna odpowiedź na najczęstsze problemy

Rozwiązaniem jest zastosowanie jednorazowych butelek Mameko, które przeznaczone są do bezpiecznego i higienicznego karmienia maleństwa. Za każdym razem rodzic ma pewność, że podając dziecku mleko przy pomocy butelki Mameko, nie istnieje możliwość przeniknięcia szkodliwych substancji do pokarmu pod wpływem temperatury. Produkt jest przeznaczony do jednokrotnego użycia i nie wymaga mycia i sterylizacji, a co za tym idzie nie ma możliwości powstania zadrapań czy starć, jak w przypadku wielorazowych butelek do karmienia.

Zamknięte w odpowietrzonych opakowaniach, butelki Mameko są wolne od bakterii i wirusów. Gotowe zawsze i wszędzie, bez konieczności marnowania czasu na mycie i dokładne czyszczenie. Oszczędność czasu dla rodziców i szybka reakcja na potrzeby maluszka to cechy wyróżniające ten produkt. Praktyczność butelki została dostrzeżona przez rodziców, którzy przyznali jej nagrodę Loved by Parents 2018. Brytyjski ranking LBP jest tworzony przez rodziców dla rodziców. Ich działania mają na celu zarekomendować akcesoria do opieki i pielęgnacji niemowląt i dzieci, które są godne zaufania i dokładnie przetestowane przez samych opiekunów pod względem bezpieczeństwa, jakości i skuteczności działania.

To, co dodatkowo wyróżnia butelkę Mameko to możliwość jej pełnej utylizacji. Produktu nie zanieczyszcza środowiska długo rozkładającymi się tworzywami.

Wygodne opakowania pozwalają dostosować potrzebę korzystania. Rodzice mają do dyspozycji zestawy, które zawierają od 2 do 10 butelek w opakowaniu. Poręczne i lekkie nie zabierają dużo miejsca w torbie i sprawdzają się idealnie na spacerach, wyjazdach czy podczas nocnego karmienia.

Co więcej, rodzice nie muszą martwić się, że zapomnieli umyć akcesoria do karmienia i stresować podczas ich szybkiego czyszczenia. Butelka Mameko jest rozwiązaniem natychmiastowym, które oszczędza czas i nerwy opiekunów.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię