Co kupić dziecku na prezent?

0
1634
prezent dla dziecka
Urodziny, dzień dziecka czy gwiazdka – tylko rodzice wiedzą ile kosztuje ich to czasu, pieniędzy i pomysłów. Jakie zabawki są odpowiednie dla dzieci, a jakie nie? Sprawdź nasze zestawienie najlepszych zabawek dla najmłodszych.

Urodziny, dzień dziecka czy gwiazdka – tylko rodzice wiedzą ile kosztuje ich to czasu, pieniędzy i pomysłów. Jakie zabawki są odpowiednie akcesoria dla dzieci, a jakie nie? Sprawdź nasze zestawienie najlepszych zabawek dla najmłodszych.

Pluszaki

Misie pluszowe to coś, co uciesz każde dziecko. W marketach można znaleźć miśki, które mają nawet ponad metr! Ich cena jest również atrakcyjna bo około 100 – 120 zł. Pluszaki sprawdzą się również jako poduszki, fotele czy łózka. Dla najmłodszych pluszaki to zwierzątka więc warto zdecydować się na zakup pluszowego psa, kota czy misia. Przed zakupem jednak należy sprawdzić pochodzenie misia i materiał wykonania, aby nie narażać nasze dziecko na niebezpieczeństwo.

Puzzle

To zabawka dla większych dzieci ze względu na małe kawałeczki. Puzzle rozwijają wyobraźnie i myślenie przestrzenne. Można zdecydować się na zwykłe 2D lub 3D, które polegają na układaniu makiety. To bardzo ciekawa rozrywka nie tylko dla samego dziecka, lecz również całej rodziny. Jednak należy pamiętać, aby kupić odpowiednie puzzle do wieku naszego maluszka, żeby nie narazić go na połknięcie małych elementów układanki.

Klocki

Dawniej obecne w każdym domu. Pozwalają na budowanie dowolnych budowli i rozwijanie wyobraźni. Również zabawa dla całej rodziny. Najlepiej zdecydować się na klocki drewniane, gdyż plastikowe mogą być szkodliwe. Znajdziecie takie w specjalnych sklepach z zabawkami.

Gry planszowe i gry edukacyjne

Planszówki i gry edukacyjne to pozycja obowiązkowa w każdym pokoju dziecięcym. Od zestawu małego chemika, przez salon fryzjerski aż po warsztat samochodowy. Mogą nauczyć wiele i rozwijać wyobraźnie. Planszówki strategiczne dla większych dzieci, mogą nauczyć je logicznego myślenia i strategii.

Drewniane zabawki

To ostatnio bardzo modne akcesoria, które podbijają serca nie tylko dzieci, ale też rodziców. Dzięki wykonaniu klocków czy samochodów z drewna nie szkodzimy środowisku naturalnemu i nie narażamy dzieci na kontakt z niebezpiecznymi substancjami, jakie można znaleźć w niektórych zabawkach. Warto odwiedzić sklep z zabawkami drewnianymi i kupić klocki czy auta.

Gdzie znaleźć ciekawe zabawki?

Nie będziemy polecać marketów, lecz specjalne sklepy sprzedające artykuły dla dzieci. Pomocą w tych miejscach może być wykwalifikowana obsługa, która wie co ma na sklepie, zna wszystkie atesty oraz doskonale wie jak wybadać nasze potrzeby. Sklepy takie są odpowiednim wyjściem, aby nie kupić zabawki z niebezpiecznym dla zdrowia plastikiem czy inną substancją.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię