Prezenty na Komunię

0
1040

 

Obok całej ceremonialności i duchowego wymiaru Pierwszej Komunii Świętej, dzieci intensywnie wyczekują na prezenty. I nie ma co tego ukrywać – to tylko dzieci! Problem natomiast mają rodzice i goście – co kupić na prezent komunijny? Opcji jest wiele. Ważne, by ustalić jaką sumę chcemy przeznaczyć na ten cel.

Prezenty można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy – pamiątka o wartości religijnej typu: złoty łańcuszek z przywieszką, złoty lub srebrny krzyżyk, medaliony z specjalnym grawerem. Może to być także album o tematyce religijnej z możliwością wklejania zdjęć i opisów. Drugi rodzaj to prezenty użytkowe, zazwyczaj atrakcyjniejsze dla dziecka. Tu wybór jest ogromny! Dla chłopców można zacząć od rowerów a skończyć na laptopie. Dobrym pomysłem będą także: aparat, kamera, luneta,Playstation, zegarek, auto na akumulator, mikroskop, odtwarzacz mp3/mp4 itp. Dla dziewczynki rzecz ma się podobnie. Zadowolenie wzbudzi aparat, kamera, laptop, rower, luneta ale i piękna biżuteria (kolczyki, łańcuszki, bransoletka) oraz zegarek.

Gdy mamy problem z wyborem prezentu to można po prostu podarować pieniądze. Dziecko wraz z rodzicami sami zadecydują co kupić.

Nietypowym prezentem z okazji tej uroczystości może być również wycieczka np. do Disneylandu, bądź bardziej związana z tematem, do Rzymu. Mamy wtedy niepowtarzalną okazję na spędzenie czasu z naszym dzieckiem, poznania się bliżej. Tego nie zastąpi nam żaden rower czy komputer.

Komputerowy Quiz Biblijny umożliwia zdobycie rzetelnej wiedzy na temat Starego i Nowego Testamentu.
W nowy i ciekawy sposób pozwala przyswoić wiadomości i zapewnia dobrą zabawę.

Quiz Biblijny zawiera 600 pytań, które są tematycznie podzielone na dziesięć grup. Kolejne części noszą tytuły:

* Historie biblijne od stworzenia Świata do budowy wieży Babel
* Dzieje Abrahama, Izaaka, Jakuba i Józefa
* Wyjście Izraelitów z Egiptu
* Historia Izraelitów od zdobycia Jerycha do rządów króla Dawida
* Od rządów króla Salomona do czasów proroka Jonasza
* Dzieciństwo Pana Jezusa
* Nauczanie Jezusa Chrystusa
* Cuda dokonywane przez Pana Jezusa
* Męka i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa
* Dzieje Apostolskie

Multimedialny program „100 Gier Biblijnych” zawiera 20 historii biblijnych oraz 100 gier i zabaw związanych tematycznie z opowieściami. Po programie oprowadzają małe, wesołe anioły. Historie są opowiedziane przez lektora, towarzyszą im bajecznie kolorowe ilustracje oraz muzyka tworząca niezapomniany klimat.

Wśród historii starotestamentowych znajdują się: Stworzenie Świata, Adam i Ewa w raju, Arka Noego, Wieża Babel, Historia Abrahama, Historia Mojżesza, Dawid i Goliat, Samuel, Daniel w jaskini lwów, Prorok Jonasz.   Do każdej opowieści biblijnej przyporządkowanych jest 5 gier, tak więc w całym programie Dziecko znajdzie 100 różnorodnych gier i zabaw.

Idea jest prosta. Zmieścić wszystkie niezbędne podzespoły w obudowie monitora. Jedynie klawiatura ma prawo cieszyć się swobodą – za co oczywiście jesteśmy wdzięczni projektantom.
W przypadku Lenovo IdeaCentre C300 całość upchano w obudowie 20 calowego monitora LCD o rozdzielczości ekranu 1600×900. Karta Graficzna ATI Mobility Radeon HD 4530 512MB w zupełności wystarcza do odpalenia gier . Znany z netbooków procesor Intel Atom 230 1.6 GHz, oraz pamięć operacyjna 3GB bez problemu poradzą sobie z aplikacjami biurowymi, czy surfowaniem po internecie.

Nie zabrakło nagrywarki płyt DVD, dysku twardego o pojemności 320GB,sieci bezprzewodowej WiFi, internetu, głośników stereo, kamerki wideo i czytnika kart pamięci.
Podsumowując: Komputer Lenovo C300 daje nam wszystko co potrzeba w bardzo stylowym i eleganckim opakowaniu, który pełni rolę monitora.

Celestron teleskop Powerseeker 50-AZ


Sony DSC-S930

Zegarek jest lekki, wykonany z delikatnych a zarazem trwałych materiałów.

MODEL MTR-13B

STRAP FASHION to klasyczny sportowy zegarek dla dziecka.

Zegarek na komunie
Timex T2M842 z serii Fashion and Classic
Timex T2M431 z serii Fashion and Classic
Timex Performance Sport - dla początkującego sportowca Prezent na komunie