Profesjonalne rozwiązania dla placów zabaw

0
2694

Obecnie mamy ogromny wybór sprzętów, które są montowane na placach zabaw. Poza standardowymi huśtawkami, karuzelami, drabinkami czy zjeżdżalniami mamy szeroki wybór wszelkiego rodzaju domków, statków, zamków (które swój spis zaczynają od podstawowych do najbardziej rozbudowanych i zaawansowanych), linarii, bujaków czy systemów zręcznościowych. Nie można też pominąć piaskownic, które są obowiązkowym wyposażeniem każdego placu!

Oprócz świetnej zabawy, której dostarczają dzieciakom, również bardzo wpływają na układ nerwowy działając uspokajająco i odstresowująco. Dzięki zabawie na świeżym powietrzu, mózg oraz cały organizm zostają dotlenione. Urządzenia te uczą utrzymywać równowagę i umożliwiają pracę nad ogólną motoryką ciała. Dodatkowo świetnie rozwijają wyobraźnie, co często możemy zobaczyć na przykładzie budowli i tunelów w piaskownicach!

Wyjątkowe zestawy zabawowe, które dzieci pokochają

Jako, że rynek placów zabaw cieszy się ogromnym zainteresowaniem, występuje nieustanna potrzeba wprowadzania nowości oraz ciągłego ulepszania urządzeń. Jedną z takich nowości jest linia urządzeń HEXO MINI PLAY oraz HEXO PLAY.

Urządzenia te łączą w sobie nowoczesny design, wysoką jakość wykonania oraz różnorodność elementów zabawowych, które doskonale wspierają rozwój motoryki u dziecka. Zostały zaprojektowane w ten sposób, aby były dostępne dla dzieci w każdym wieku.

HEXO MINI PLAY, jak sama nazwa wskazuje, są mniej rozbudowane i posiadają podstawowe kombinacje urządzeń zabawowych. Natomiast HEXO PLAY są to ogromne zestawy zabawowe, w większości przypadków z kilkoma dużymi zjeżdżalniami oraz piętrami.

Urządzenia uwielbiane przez dzieci

Urządzenia z linii HEXO wykonane są z rur stalowych grubościennych o największej średnicy na rynku, dzięki czemu zestawy zabawowe zyskują bardzo solidną i wytrzymałą konstrukcję, i są nawet dwukrotnie większe i mocniejsze od dostępnych na rynku zestawów tego typu. Dzięki temu są całkowicie odporne na akty wandalizmu. Poprzez zastosowanie nowoczesnych tworzyw, zjeżdżalnie nie nagrzewają się na słońcu i nie wychładzają w niższych temperaturach.

Nie do ukrycia jest fakt, że potężna bryła wywiera ogromne wrażenie na użytkownikach, a zabawa na nich cieszy niesamowicie.

Place zabaw oferują moc wrażeń

A czy pamiętamy naszą ulubioną zabawę z dzieciństwa? Na pewno w przypadku dziewczynek była to zabawa w dom lub księżniczki, natomiast chłopcy zafascynowani Gwiezdnymi Wojnami czy Piratami z Karaibów, wyobrażali sobie, że są jak ich bohaterowie podróżujący na statkach i rakietach kosmicznych. Niewiele się zmieniło patrząc obecnie na ulubione zabawy młodego pokolenia. Dlatego coraz częściej na placach zabaw są spotykane ogromne domki, zamki oraz statki czy nawet rakiety kosmiczne, w których dzieci jeszcze bardziej niż my kiedyś, mogą utożsamić się z wybranymi ulubionymi postaciami z bajek lub po prostu tworzyć swój własny scenariusz zabawy.

Aby pomagać maluchom w rozwijaniu ich koordynacji ruchowej powstaje coraz więcej zestawów sprawnościowych, w których użytkownicy muszą pokonywać wiele „przeszkód”. Również dzięki nim mogą uczyć się podstaw wspinaczki. Obecnie mamy szeroki wybór zestawów sprawnościowych dla dzieci. Wieloelementowe i uniwersalne konstrukcje, które mogą być użytkowane przez młodszych i starszych – aktywności podejmowane przez dzieci mogą mieć różny stopień trudności i zaawansowania, dopasowany do indywidualnych umiejętności i możliwości.

Nie można też pominąć trampolin, które są uwielbiane przez wielu z nas a co dopiero jeśli chodzi o dzieci! Urządzenia te dostarczają ogromną dawkę pozytywnej energii, dlatego młodsi (i starsi) kochają na nich skakać. Jedną z nowości, które coraz częściej pojawiają się na placach są właśnie trampoliny ZIEMNE, wykonywane z wytrzymałych materiałów, odpornych na warunki atmosferyczne. Ich zaletą jest łatwy montaż oraz dostępność w różnych kolorach i kształtach, które sprawiają, że w przeciwieństwie do standardowych trampolin, można wpasować praktycznie w każdą przestrzeń.

Drewniane czy metalowe place zabaw – co wybrać?

Najogólniej place zabaw możemy podzielić na drewniane oraz metalowe. Opinie, które z nich są lepsze, są podzielone. Zarówno drewniane jak i metalowe posiadają swoich zwolenników i przeciwników.

Drewniane place zabaw są wykonywane z drewna impregnowanego ciśnieniowo lub drewna klejonego warstwowo, a często również z drewna klejonego impregnowanego ciśnieniowo. To sprawia, że są bardziej wytrzymałe oraz odporniejsze na warunki atmosferyczne. Dodatkowo szczyty słupów pionowych muszą posiadać osłony, które zabezpieczają przed bezpośrednim wsiąkaniem wody w drewno. Nie można jednak zapominać o regularnej konserwacji.

Metalowe place zabaw na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie solidniejszych i wytrzymalszych w porównaniu do drewnianych, i niewątpliwie stal posiada większą wytrzymałość. Tak samo jeśli chodzi o odporność – konstrukcje metalowe są bardziej odporne na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, oczywiście dane stwierdzenie jest w stu procentach prawdziwe, jeśli stal jest odpowiednio zabezpieczona oraz regularnie przeprowadzane są kontrole i zabiegi konserwujące. Nie zapominajmy, że stal musi być ocynkowana. Często spotykanym zabiegiem jest również malowanie proszkowe elementów metalowych. Można się spotkać z urządzeniami metalowymi cynkowanymi ogniowo i malowanymi proszkowo. To zabezpieczenie jest najbardziej efektywne.

Wybór, jaki plac zabaw wolimy jest indywidualną decyzją każdego z nas. Na pewno urządzenia wykonane z drewna ładniej wkomponują się w otoczenie parkowe, nie mniej jednak wybierając plac zabaw w wersji metalowej mamy ogromny wybór doboru wszystkich elementów i kolorów dlatego nawet ta wersja konstrukcji może wyglądać estetycznie, przyjaźnie i efektownie.

Niech zabawa trwa!

Wiedząc, co decyduje o bezpieczeństwie oraz znając nowości dostępne na rynku, możemy śmiało wybierać nasze ulubione place zabaw dla dzieci. Czas spędzony na świeżym powietrzu nigdy nie będzie dla milusińskich czasem straconym. Wybierajmy te place, które mają najciekawsze urządzenia (nie pomijając obowiązkowych huśtawek i piaskownic!), i pozwólmy naszemu dziecku bezgranicznie rozwijać wyobraźnie, oraz wesprzeć jego chęć do aktywności fizycznej od najmłodszych lat, która jak wiemy jest ogromnie ważna w życiu człowieka.

Nie zapominajmy też, że poza dotlenieniem organizmu mamy jeszcze inną zaletę przebywania na placu zabaw. Dzieci bawiąc się w tym miejscu mają kontakt z rówieśnikami. Współpracują, rywalizują i uczą się pracować w grupie. Nie raz występują jakieś nieporozumienia i sprzeczki, jednak to też ma swoje plusy. Poprzez to uczą się wyrażać własne emocje, ustępować, bronić swojego zdania czy iść na kompromis. Często też w tym miejscu nawiązują się pierwsze przyjaźnie, które mogą przetrwać wiele lat. Na pewno łatwiej jest radzić sobie w podobnych, ale poważniejszych sytuacjach, w późniejszych latach. Pamiętajmy, że dzieci uczą się od najmłodszych lat i to już na początku ich życia zaczynają kształtować się ich charaktery.

Aby w przyszłych latach nasze dziecko lubiło aktywność fizyczną, na początku jego życia musimy je w tą stronę pokierować. Częste przebywanie na placu zabaw temu sprzyja i daje dobre nawyki na późniejsze lata. Poza rozwojem fizycznym kształtuje się umysł. Zabawa np. w piaskownicy pobudza równocześnie kilka zmysłów i we wspaniały sposób rozwija mózg. Dziecko może szybciej zdobywać nowe kompetencje i rozwijać się, co owocuje oczywiście w przyszłości. Maluch, który spędzał dużo czasu na placu zabaw, może szybciej nauczyć się czytać i liczyć.

Dbajmy zatem o rozwój naszego dziecka i dostarczajmy mu możliwości do aktywnego spędzania czasu w przyjemny sposób.

Artykuł powstał we współpracy z doświadczonym producentem bezpiecznych placów zabaw dla dzieci, firmą Activeline. Jeśli checz zapoznać się z ofertą wyposażenia placów zabaw wejdź na stronę https://activeline.eu/k/wyposazenie-placow-zabaw/.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię