Przewodnik po zakupie mebli do pokoju dziecka

0
2962

Kupowanie mebli do pokoju dziecka może być stresujące. Dorosłej osobie, wymagania dotyczące mebli nie zmieniają się zbytnio wraz z wiekiem. Ale w miarę jak dzieci dorastają, ich potrzeby zmieniają się.

Wybór odpowiedniego łóżka dla dzieci.

Prawdopodobnie najważniejszym elementem każdej dziecięcej sypialni jest łóżko. Łóżko dziecięce musi być zarówno wygodne, jak i atrakcyjne wizualnie. Jak każdy rodzic wie, dzieci mają swoje unikalne preferencje wizualne.

Kuszącym może być kupić dla uciechy dziecka, łóżko jako samochód wyścigowy lub domek do zabawy, ale to może nie być praktyczne, jeśli chodzi o kosztowe rozwiązania. Dziecięce łóżko tematyczne może wydawać się niedrogie, ale prędzej czy później będzie musiało zostać zastąpione łóżkiem neutralnym pod względem wieku, gdy tylko z niego wyrosną. Jest to w porządku, jeżeli możesz pozwolić sobie na zakup nowego łóżka co kilka lat, ale dla tych którzy nie mogą, lepiej oprzeć się pokusie.

Sypialnia dla dzieci – rozwiązania w zakresie przechowywania

Wiele stylów łóżek dziecięcych obejmuje przestrzeń do przechowywania wbudowaną w samo łóżko, za pomocą szuflad lub półek. Sztuczka polega na tym, aby zmaksymalizować możliwości składowania tam, gdzie to możliwe, w mniejszych sypialniach.

Regały na książki mają mały rozmiar, zajmując niewiele miejsca na podłodze, a więcej w ich wysokości. Zabawne regały na książki dla dzieci mogą podkreślić ulubione hobby i zainteresowania Twojego dziecka i są idealnym uzupełnieniem tematycznych sypialni.

Alternatywnie, większość zwykłych regałów może dobrze pomieścić pudełka na zabawki i książki dla dzieci. Dobrym przykładem są zestawy firmy Letino.pl Regały przeznaczone specjalnie dla dzieci są zazwyczaj krótsze, dzięki czemu wszystkie półki są dostępne dla dzieci, co pozwala im czuć się bardziej komfortowo we własnym pokoju wiedząc, że wszystko jest ich własnością i mogą łatwo sięgać po różne przedmioty. Z drugiej strony, posiadanie miejsca do przechowywania nieco wyżej niż jest to możliwe dla dziecka, pozwala na przechowywanie w ich pokoju rzeczy, do których niekoniecznie trzeba mieć dostęp. Na przykład ozdoby dekoracyjne lub pamiątki po dziecku, a nawet przedmioty sezonowe.

Dla świadomych budżetu rodziców można rozważyć bardziej neutralny regał lub zestaw mebli do sypialni, który może rosnąć z dzieckiem daleko w ich nastoletnich latach.  Regularne regały w białych lub drewnianych wykończeniach to ponadczasowa klasyka, jeśli chodzi o meble do salonu i sypialni. Pozwólcie, by zawartość regału przemówiła do Waszego dziecka, a nie sama konstrukcja regału.

Stworzenie miejsca do nauki

Wszyscy wiemy, jak ważna jest praca domowa. Nie ma absolutnie nic złego w tym, że dzieci siedzą przy stole kuchennym i odrabiają swoje zadania domowe. Pozwala nam to łatwo się zaangażować, utrzymać ich motywację i pomoc im, gdy tego potrzebują. Ale wydzielona część biurka w ich pokoju może pomóc w samodzielnej nauce, bez rozpraszania uwagi na telewizor i rozmowy rodzinne.

Wiele dzieci siedzi w łóżku, aby odrobić pracę domową, ale może to ograniczyć koncentrację i produktywność dziecka. Nie wspominając o tym, że promuje straszną postawę! Przestrzeń do nauki jest ważna i jest dobrym nawykiem, by posiadać ją od najmłodszych lat.

Biurka do pracy domowej nie muszą być ogromne – małe pojedyncze biurko w rogu oferuje cenną powierzchnię. Jednak im więcej miejsca na biurku, tym lepiej. Będzie gdzie rozłożyć wygodnie zeszyty i książki.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię