Roller do twarzy – jak używać tego gadżetu? Wzbogać swoją codzienną rutynę pielęgnacyjną!

0
1023
Roller do twarzy
Materiał partnerski
Roller do twarzy rozpowszechniony został w mediach społecznościowych i stał się podstawowym elementem pielęgnacji dla wielu osób. Prosty codzienny masaż twarzy przynosi mnóstwo korzyści dla skóry. Nie tylko odmładza i pobudza mikrokrążenie, ale też niweluje stres i uwalnia od napięć. Aby uzyskać pełne efekty, należy wykonywać go w odpowiedni sposób. Wyjaśniamy, jak prawidłowo wykonać masaż twarzy rollerem.

Co to jest roller do twarzy?

Roller do twarzy to mały gadżet wykonany najczęściej z jadeitu lub różowego kwarcu. Inne kryształy wykorzystywane do tego typu narzędzi to m.in.: ametyst, obsydian. Roller do twarzy występuje najczęściej w formie dwóch małych wałków przymocowanych do przeciwległych końców rączki. Służy do masażu twarzy o działaniu pielęgnacyjnym i odmładzającym. Zabieg rollerem do twarzy można wykonywać codziennie. Im częściej będziesz korzystać z tego małego gadżetu, tym większe korzyści dzięki niemu uzyskasz.

Jak stosować roller do twarzy?

Przed wykonaniem masażu dokładnie oczyść twarz – nie chcesz przecież wtłaczać w skórę zanieczyszczeń. Do zabiegu wykorzystaj serum, olejek, lekki krem lub nawilżającą maseczkę. Świetnie sprawdzi się na przykład odmładzający booster z bakuchiolem i witaminą C NEWBORN STAR od Phlov. Roller prowadź po twarzy delikatnymi ruchami od środka na zewnątrz. Każdy ruch powtarzaj kilkukrotnie. Masaż twarzy powinien trwać co najmniej 5 minut, a najlepiej – 10 minut. Nacisk wałka dostosuj do wrażliwości swojej skóry. Jeśli pojawi się ból lub podrażnienie, wykonaj masaż z mniejszym natężeniem. Aby zmaksymalizować efekt, trzymaj roller przed masażem minimum 15 minut w lodówce.

Zacznij od masażu szyi i dekoltu – wykonuj długie, podłużne ruchy od obojczyków w górę. Następnie przejdź do masażu okolic ust – użyj do niego mniejszego wałka. Wykonuj okrężne ruchy, zaczynając od miejsca pod dolną wargą. Wymasuj dokładnie owal twarzy – zrób to większym rollerem, prowadząc go od środka twarzy na zewnątrz, wykonując ruch od nosa, przez policzki aż do skroni. Małym wałkiem wykonaj masaż w okolicy oczu – okrężne ruchy prowadź od kącika oka do górnej powieki i z powrotem po skórze pod okiem. Czoło roluj większym wałkiem od środka, tuż nad brwiami, prowadząc go naprzemiennie w lewo i prawo, aż dotrzesz do linii włosów.

Aby roller do twarzy spełniał swoją rolę, musisz go wyczyścić po każdym użyciu. W tym celu użyj ciepłej wody. Przetrzyj go miękką ściereczką na mokro, a następnie wytrzyj do sucha. Nie używaj do jego czyszczenia gorącej wody ani środków chemicznych.

Efekty masażu rollerem do twarzy

Rezultaty regularnych zabiegów rollerem do twarzy pojawiają się stopniowo i utrzymują się przez długi czas. Wzbogać w ten sposób swoją codzienną rutynę pielęgnacyjną, a Twoja skóra szybko odwdzięczy Ci się promiennym i świeżym wyglądem. Korzyści, jakie możesz uzyskać dzięki systematycznemu rolowaniu twarzy:

  • Poprawa mikrokrążenia skóry twarzy. Roller stymuluje przepływ krwi, co wpływa na redukcję zaczerwienień i rozświetlenie cery.
  • Zmniejszenie obrzęków. Poprzez drenaż limfatyczny rolowanie redukuje takie niedoskonałości, jak opuchnięcia pod oczami.
  • Chłodzenie i ukojenie skóry. Jeśli przechowujesz roller wykonany z różowego kwarcu w lodówce, możesz uzyskać jeszcze większe korzyści z jego łagodzących i przeciwobrzękowych właściwości.
  • Odmłodzenie skóry. Roller do twarzy ma działanie przeciwstarzeniowe, szczególnie gdy stosowany jest w połączeniu z serum lub kremem przeciwstarzeniowym.
  • Poprawa nastroju. Masaż twarzy redukuje stres, odpręża i zmniejsza niepokój.
  • Wspomaganie wchłaniania składników aktywnych w głąb skóry. Roller do twarzy, stosowany w towarzystwie olejku lub innego odżywczego produktu, wtłacza korzystne substancje głębiej niż podczas tradycyjnej aplikacji.
Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię