Z serii „zrób to sam” – zamek dla dziecka

0
1395

Większość bajek opowiada historię pięknych księżniczek i książąt mieszkających w cudownych pałacach. Czasem pojawiają się krasnoludki lub gadające zwierzątka, jednak to księżniczka i jej zamek wzbudzają największy zachwyt małych dziewczynek. Co zrobić, kiedy córka przyjdzie do nas i powie: „Mamo, ja też chcę zamek!”? Podpowiemy, jak możemy wyczarować mniejszy lub większy pałac dla naszej królewny.

Zamek w wersji mini

Jeśli nasza pociecha skłonna jest zadowolić się niewielkim pałacem, możemy w tym celu wykorzystać na przykład zakupione w sklepie Merlin klocki Lego. Do dyspozycji mamy specjalną serię Lego Castle, ale możemy też wyczarować całkowicie niepowtarzalny zamek z dowolnego kompletu.

Gdy nie posiadamy w domu odpowiednich klocków, a na zakup nowych zwyczajnie nas nie stać, z pomocą przyjdą nam różne pudełka, kolorowy papier, nożyczki i klej. Trochę wyobraźni pozwoli nam z tych niezwykle prostych materiałów stworzyć pałac godny każdej lalki.

Zamek w wersji maxilego-merlin

Duży zamek, w którym nasza córeczka będzie mogła spędzać czas, to nieco większe wyzwanie. Wymaga przede wszystkim znacznej przestrzeni w domu. Na początek stwórzmy pałac-namiot. Przyda się krzesło, a najlepiej stół, który udekorujemy kolorowymi materiałami. Najlepsze będą delikatne, „królewskie” tkaniny. Jednak wcale nie musimy ich kupować. Z powodzeniem sprawdzą się jasne zasłonki i firanki, które odpowiednio udrapowane stworzą prawdziwie baśniowy nastrój. Pałac udekorujmy poduszkami, a w kąciku ustawmy lampkę dającą przyjemne, ciepłe światło.

Jeżeli do budowania zamku nie możemy poświęcić żadnego mebla, poszukajmy odpowiednio dużego kartonu, na przykład takiego po pralce lub lodówce. W przeciwieństwie do minipałacu, w tej wersji mają się zmieścić nie tylko lalki, ale i sama mała księżniczka. Następnie czekają nas dobrze już znane czynności wycinania, naklejania i dekorowania tkaninami oraz poduszkami.

Nie zapomnij o bezpieczeństwie

W pałacu musi znaleźć się jakieś źródło światła, na przykład wspomniana wcześniej lampka. Zwróćmy jednak uwagę na zachowanie szczególnych środków ostrożności, ponieważ rozgrzana żarówka może podpalić fragmenty tkanin, zwłaszcza delikatnych firanek. Wybierzmy takie lampki, których abażur będzie skuteczną barierą odgradzającą żarówkę od produktów łatwopalnych. Jest to szczególnie istotne, jeśli nasze dziecko uwielbia spędzać w pałacu wiele godzin.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię