Skrzynia na zabawki – dobry sposób na porządek w pokoju dziecka

0
968
Rozrzucone zabawki w pokoju dziecka są zmorą wielu rodziców. Tylko nieliczne pociechy chętnie sprzątają i nie lubią bałaganu. Który rodzic nie zna bólu nadepnięcia na klocek albo mały samochodzik pozostawiony na podłodze? Na szczęście istnieje rozwiązanie, które może zachęcić pociechy do sprzątania. Skrzynia na zabawki nie wymaga starannego układania rzeczy, a może też przydać się do innych celów. Dlaczego warto postawić ją w pokoju dziecka?

Skrzynia na zabawki – skuteczna pomoc w sprzątaniu

Skrzynia na zabawki jest rozwiązaniem, które może uratować wielu rodziców przed nieustannym stąpaniem po klockach, samochodzikach i innych dziecięcych akcesoriach. To dobry pomysł, aby zachęcić pociechę do utrzymania porządku. Dzieci niecierpliwią się podczas monotonnych czynności, które nie sprawiają im przyjemności, a do skrzyni wszystko można po prostu wrzucić. Nie trzeba ładnie ustawiać ani dbać, aby rzeczy wróciły na przeznaczone dla nich miejsce.

Pojemna skrzynia na zabawki zmieści większość skarbów dziecka. Jest to również praktyczny pomysł, gdy w szafie lub na półkach brakuje miejsca. Zastosowanie skrzyni nie ogranicza się jednak wyłącznie do przechowywania pluszaków i innych akcesoriów. Skrzynia może posłużyć za siedzisko lub zostać wykorzystana w inny sposób podczas rozmaitych zabaw – inwencja twórcza dzieci nie ma ograniczeń.

 

Skrzynie na zabawki z drewna – zdrowy wybór dla dzieci

W trosce o zdrowie dziecka warto wybierać wyposażenie pokoju wykonane z naturalnych materiałów. Dlatego skrzynka na zabawki wykonana z drewna stanowi najlepszą opcję. Jest nie tylko bezpieczniejsza dla maluchów, ale również bardziej wytrzymała niż wersja plastikowa. Drewniana skrzynia przetrwa co najmniej kilka lat. W zależności od sposobu użytkowania może to być nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Wytrzymałe warianty z drewna bukowego i sosnowego zobaczysz na stronie https://www.pinio.com.pl/meble/skrzynia-na-zabawki-mini/. Wszystkie mini zabawki dla dzieci, a także te większe, skrzynia pomieści bez trudu. Pamiętaj, że meble wykonane z drewna sosnowego sprzyjają maluchom z tendencją do alergii. Ten gatunek drewna ma właściwości antystatyczne, dzięki czemu kurz nie gromadzi się szybko na jego powierzchni. Przeciwdziała to rozwojowi roztoczy, które stanowią przyczynę reakcji uczuleniowych. Coraz częściej meble dla dzieci są malowane ekologicznymi farbami wodnymi, co jeszcze bardziej minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii. Również skrzynie na zabawki dla dzieci są pokrywane nietoksycznymi farbami.

Kufer na zabawki – dodatek, który pasuje do wnętrza

Skrzynia na zabawki nie musi być elementem wyposażenia pokoju pozbawionym wyrazu. Nowoczesne meble dla dzieci są projektowane z najwyższą starannością. Proste kształty są dopracowane, a jasna kolorystyka doskonale komponuje się z lekkim stylem pokoi najmłodszych domowników. Modne odcienie bieli, beżu i naturalnego drewna sprawiają, że może to być skrzynia na zabawki dla dziewczynki lub dla chłopca. W obu przypadkach wniesie do wnętrza elegancję oraz świeżość.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię