Skuteczne pranie i usuwanie plam

0
1435

Każdy z nas chce, aby jego białe ubrania nie zszarzały, czarne nie wyblakły, a kolorowe – by zachowały swoje intensywne i czyste odcienie. Do tego powinny zachować naturalną miękkość, kształt, teksturę materiału. Koniecznie powinny mieć też piękny, świeży zapach. Na szczęście są na to sprawdzone sposoby!

Skuteczność prania

Warto wiedzieć co wpływa na efekty prania. Decydujących jest pięć czynników. Pierwszy to twardość wody. W twardej wodzie środki piorące trudniej się rozpuszczają, choć ich producenci zapewniają, że najlepsze płyny i proszki do prania radzą sobie z nią bez problemu.

Drugi czynnik to temperatura. Im wyższa temperatura tym łatwiej wyprać zabrudzenia, ale jednocześnie zwiększa się ryzyko zniszczenia tkanin. Dlatego w tym zakresie warto trzymać się bezwzględnie zaleceń producentów odzieży.

Trzeci element to czas. Zazwyczaj z tym nie ma problemu, ponieważ pralki proponują czas prania odpowiednio do pranych ubrań, wystarczy więc wybrać odpowiedni program.

Przedostatni element to kwestie techniczne, a więc sposób prania. Im lepsza pralka i bardziej precyzyjnie dobrany program tym lepiej. Ponadto warto wiedzieć, że dobrze jest wkładać do bębna pralki nie więcej niż 70% możliwego wkładu. Dzięki temu pranie będzie właściwie „pracować” w bębnie. W procesie prania niezbędna jest przestrzeń w bębnie, ale też nie może być jej za dużo.

Ostatni czynnik to oczywiście środki do prania. Powinny być one najwyższej jakości i zawsze należy dobierać je odpowiednio do oczekiwanych efektów. Wśród licznych środków piorących nie brakuje środków do bieli, czerni, koloru, do delikatnych tkanin. Chociażby tutaj https://eurochemia.eu/kategorie-produktow/srodki-piorace można znaleźć środki piorące takie jak proszki do prania, kapsułki do prania, żele i płyny do prania, perełki zapachowe do prania. Warto też uzupełnić domową szafkę z środkami czystości o płyny do płukania tkanin, odplamiacze, wybielacze w proszku lub w płynie, tabletki odkamieniające do pralki, chusteczki zapobiegające farbowaniu ubrań. Wszystko to korzystnie wpłynie na skuteczność prania. Warto też zaopatrzyć się w specjalne proszki do prania firan i białej bielizny.

domowe-sposoby-na-pranie

Domowe sposoby na pranie

Nie tylko chemiczne środki piorące są naszą pomocą w codziennym praniu. Śnieżną biel ubraniom, bieliźnie czy firanom może pomóc przywrócić soda oczyszczona, ocet a nawet aspiryna, a więc produkty, który każdy z nas na w swoim domu. Intensywne barwy kolorowych ubrań pomoże zachować zwykła sól kuchenna. Za to na głęboką czerń wpłynie pozytywnie szklanka kawy lub herbaty wlana w czasie płukania. Niektóre panie domu dodają też do płynu do prania świeży sok z cytryny. Usuwa on plamy i zapewnia przyjemny zapach.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Mając wybrane odpowiednie środki do prania, zarówno chemiczne jak i naturalne, a także wyczyszczoną pralkę z osadów, należy jeszcze przygotować odpowiednio pranie. Szczególnie ważne jest segregowanie ubrań pod względem kolorów, jak i rodzajów tkanin. Do delikatnych rzeczy warto stosować ochronne woreczki. Koniecznie należy też sprawdzić kieszenie, każdy prawdopodobnie wie jak wygląda pranie, gdy znajdzie się w nim choćby zapomniana chusteczka higieniczna. Trzeba też starannie pozapinać zamki. Na koniec można też wrzucić do bębna kilka czystych piłeczek tenisowych. Pomogą one zachować puszystość ręczników i pościeli.

Jak wspomina nam przedstawiciel hurtowni artykułów chemicznych Eurochemia: Na pierwszy rzut oka jest sporo kwestii, o których należy pamiętać i mogą one wydawać się męczące oraz czasochłonne. Nic bardziej mylnego – wystarczy wyrobić sobie odpowiednie nawyki, a nasze ubrania dłużej będą wyglądać jak nowe! 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię