Wakacje nad morzem z dzieckiem

0
1546

Lato to czas wyjazdów. Podróże wakacyjne z dziećmi planujemy zazwyczaj dużo wcześniej. Pierwszym podstawowym pytaniem jest czy wakacje spędzamy w Polsce czy robimy wypad za granicę naszego kraju? Następnie czy wybieramy górskie klimaty, a może decydujemy się na wyjazd nad morze?

Po ustaleniu tych istotnych kwestii zaczynamy szukać kwatery, liczymy koszty, sprawdzamy zalety hotelu, atrakcji w okolicy, a potem już tylko przychodzi się nam spakować i wyruszyć w relaksującą podróż.

Wakacje nad morzem z dzieckiem

Trzeba przyznać, że całkiem inaczej planuje się wypoczynek we dwoje, a inaczej gdy wyjeżdżamy z dziećmi. Wakacje z małymi dziećmi trzeba odpowiednio zaplanować. Tu będzie istotne czy miejsce w którym będziemy nocować zapewnia różne  atrakcje i udogodnienia dla najmłodszych. Dzięki takiej ofercie my – rodzice, będziemy pewni, że dzieciaki będą mieć pełno zajęć , zabaw i na pewno nie będą się nudziły.

Nie ma co ukrywać, że wakacje nad morzem już same w sobie dają moc wrażeń dla młodszych członków rodziny. Woda, plaża, zabawy w piasku, uciekanie przed falami, spacery i ten specyficzny morski klimat stanowią fantastyczny wypoczynek i do tego wpływający dobroczynnie na organizm.

Zdrowe morze

Wakacje z dzieckiem nad polskim morzem to multum korzyści. Fakt – pogoda bywa kapryśna, a woda zimna, ale to nie powinno przeszkodzić nam w spędzeniu aktywnych i zdrowych wakacji rodzinnych. Ostry morski klimat dobrze działa na kondycję organizmu dorosłego jak i dziecka. Docenią go szczególnie ci ze słabą odpornością oraz alergicy. Kropelki wody morskiej bogatej w jod, sól, różne minerały i pierwiastki docierają przez nos i gardło do naszych płuc łagodząc stany zapalne i skutecznie zmniejszając podatność na alergeny.

Trzeba wspomnieć, że morski klimat ma silnie stymulujący wpływ na układ immunologiczny człowieka. Możemy więc w bezpieczny sposób hartować młode organizmy naszych dzieci podczas pobytu nad morzem, gdzie często panuje  silny wiatr, ostre powietrze, a temperatura i ciśnienie nieustannie się zmieniają.

Nocleg z dziećmi nad morzem

Nocleg to temat ważny. Nawet jeśli zakładamy, że w hotelu będziemy spędzać tylko czas na spaniu i śniadaniu to trzeba wziąć pod uwagę zmienną pogodę. Na wypadek gdy aura nie będzie nam sprzyjać i będziemy zmuszeni większość czasu spędzać w budynku wybierzmy taki hotel, który jest przyjazny rodzinom.

Co to oznacza? Hotele tzw. rodzinne w swej ofercie mają szereg przeróżnych atrakcji i rozwiązań dla dzieci w różnym wieku. Zaczynając od udogodnień w samych pokojach (np. specjalne łóżeczka dla maluchów), osobnym menu dla dzieci w restauracji, poprzez wszelkiego rodzaju eventy (cyrk dla dzieci, teatrzyk) a na salach i placach zabaw kończąc. Dzieci mogą więc pobawić się bezpiecznie w sali zabaw wypełnionej zabawkami, książkami czy pooglądać bajkę lub pograć z kolegami na konsoli. Mogą również poszaleć na placu zabaw. Warto zwrócić uwagę czy taki hotelowy plac zabaw jest bezpieczny i monitorowany, np. w hotelu NEPTUNO Resort & Spa w Dźwirzynie nad Bałtykiem mają bogato wyposażony  plac zabaw z atestowanymi urządzeniami. Zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, bujaki czy trampoliny to gwarancja pysznej zabawy przez kilka godzin.

Atrakcje nad morzem

Plaże nad polskim morzem to gwarancja spędzonego urlopu w dwojaki sposób: aktywnie oraz odprężająco. Możemy spacerować, pływać, uprawiać wszelakie sporty wodne, jeździć na wycieczki rowerowe, a także dużo zwiedzać. Polskie wybrzeże pełne jest miejsc wartych zobaczenia, jak choćby na przykład latarnia morska w Kołobrzegu.

Dla tych, którzy na co dzień są mocno zabiegani wystarczy relaksujący szum morza, gorący piasek, spokojne kafejki i wygodny leżak z książką. W tym czasie możemy zostawić dzieci w hotelu w sali zabaw pod opieką wykwalifikowanych animatorów.

Nie pozostaje zatem nic innego jak pakować walizki i spędzić wakacje nad morzem z dzieckiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię