Jak skutecznie pielęgnować cerę normalną?

0
950

Oczywiście na to pytanie najlepiej odpowiedział by lekarz specjalista, którym w tym przypadku jest dermatolog np. w mieście Szczecin.  Jeśli jednak nie masz na to czasu, dostosuj się do kilku ważnych rad, a stan Twojej skóry na pewno się poprawi.

Cera normalna jest różowa, gładka, jędrna, napięta, dobrze odżywiona, właściwie reaguje na warunki atmosferyczne (takie jak: wiatr, słońce, mróz) oraz na wodę i mydło. Niewidoczne są na niej naczynia krwionośne, przebarwienia, nie występuje problem łuszczenia. Osoby z cerą normalną nie mają żadnych problemów ze skórą. Gdy się jej dotyka wydaje się miękka i delikatna. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji, dlatego może się wydawać, że nie wymaga troski. Jednak warto o nią dbać ze szczególną starannością.

ZALECENIA PIELĘGNACJE:httpranking.abczdrowie.pl  (2)

Oczyszczanie: delikatne środki, mleczka, śmietanki.
Tonizowanie: delikatne toniki bezalkoholowe.
Nawilżanie: lekkie kremy lub żele.
Podkład: wystarczy lekki fluid.
Sposoby dbania o cerę normalną:
– mycie z użyciem mleczka lub śmietanki
– używanie toniku różanego lub naparu z płatków róż
– nakładanie lekkiego kremu nawilżającego
– wieczorem  masaż twarzy, który pomoże łatwiej wchłonąć krem i pobudzi krążenie                                      

  – maseczka (raz w tygodniu):  1 szklanka płatków owsianych, wrząca woda, 1 kropla olejku różanego, parę kropel olejku sojowego, gaza.
Umieścić płatki w miseczce i stopniowo dodawać wrzątek -utrzeć na gęstą pastę. Dodać olejki i dobrze wymieszać. Nałożyć gazę odpowiednio na policzki, czoło, brodę i szyję  i nanieść na nią przygotowaną pastę. Na oczy nałożyć waciki z wodą różaną. Pozostawić na 10 min.
– prysznic (na zmianę ciepły i zimny)
– dieta -zawierająca Wit C, A, B i E

Oczywiście bardzo polecane są również nowoczesne zabiegi w salonach kosmetycznych czy dermatologicznych. Od czasu do czasu warto zafundować pielęgnacyjny prezent dla swojej skóry.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię