Specjalistyczne kosmetyki dla niemowląt

0
446

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego jej pielęgnacja wymaga stosowania kosmetyków antyalergicznych, które nie będą jej podrażniać. Jak wybrać odpowiednie środki?

Jak przeciwdziałać podrażnieniom?

Od urodzenia skóra dziecka jest cienka, pozbawiona ochronnej warstwy tłuszczu, który dopiero z czasem buduje się pod naskórkiem. Jest ona nie do końca dojrzała, dlatego nie jest w stanie chronić dziecko przed czynnikami zewnętrznymi tak skutecznie, jak skóra dorosłej osoby. Nawet potencjalnie nieszkodliwe dla rodzica składniki mogą powodować ostre zmiany skórne u dziecka.

Dlatego rodzice powinni dołożyć wszelkich starań do tego, aby właściwie pielęgnować skórę niemowlęcia. W przeciwnym wypadku pokryje się ona podrażnieniami, będzie zaczerwieniona i szorstka. Skórę dziecka najlepiej traktować sprawdzonymi preparatami pielęgnacyjnymi, które zostały przebadane klinicznie.

Co zgromadzić w kosmetyczce dziecka?

Podstawą skutecznej i właściwej pielęgnacji skóry niemowlęcia powinny być kremy, żele i inne specyfiki dobrej jakości. Najlepiej, aby nie miały w składzie sztucznych barwników i substancji zapachowych oraz konserwantów, ponieważ mogą one uczulić dziecko. Dla niemowlęcia dobre będą kosmetyki naturalne, przebadane dermatologicznie, które oferuje drogeria internetowa czy stacjonarna.

W kosmetyczce dziecka powinniśmy zgromadzić łagodny płyn do kąpieli. Dostępne są płyny 2 w 1, do mycia ciała i włosków dziecka. Maluch nie musi posiadać osobnego szamponu do włosów, choć i takie dostępne są na rynku kosmetycznym. Obowiązkowym punktem pielęgnacji niemowlęcia jest dbanie o jego pupę i okolice intymne. Mają one ciągły kontakt z moczem i kałem, przez co mogą ulegać odparzeniom. Po każdej zmianie pieluszki i umyciu skóry dziecka, warto ją posmarować kremem na odparzenia. Zmniejszy on zaczerwienienia, będzie działał kojąco i zapobiegał kolejnym odparzeniom na skórze. Przydatna będzie oliwka do ciała, która pozwoli nawilżyć i natłuścić ciało dziecka. Oliwką smarujemy również główkę pociechy, aby przeciwdziałać powstawaniu ciemieniuchy. W zależności od pory roku, w kosmetyczce musimy też mieć krem z filtrem UV czy też krem ochronny na zimę.

Do kąpieli możemy wykorzystywać płyny lub olejki, które chronią skórę malucha przed nadmiernym przesuszeniem, zwłaszcza, gdy mamy w domu twardą wodę.

Podstawowym celem pielęgnacji skóry dziecka jest odpowiednie nawilżenie jej i niedopuszczenie do powstawania podrażnień. Dla niemowląt polecane są kosmetyki dermatologiczne, których producenci gwarantują bezpieczeństwo stosowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię