Spędźcie Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren!

0
921

Festiwal Filmowy Kino Dzieci i Spinka Film Studio zapraszająw dniach 30.05-3.06na rodzinną podróż do filmowego świata bohaterów z powieści znanej szwedzkiej autorki.
Będziemy rozrabiać wraz z dziećmi z Bullerbyn, poznamy waleczną Ronję, córkę zbójnika
i odwiedzimy malownicze Czerwcowe Wzgórze wraz z Madiką!


Astrid Lindgren to pisarka, której historie przenoszą czytelników w magiczny świat dzieciństwa pełnego humoru i niespodziewanych przygód. Jej powieści nigdy się nie starzeją i wciąż podbijają serca (nie tylko) dzieci na całym świecie. Wielbiciele twórczości szwedzkiej autorki będą mieli niezwykłą okazję, aby obejrzeć kultowe ekranizacje jej książek podczas przeglądu filmowego „Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren”, który odbędzie się w dniach 30.05-3.06 w warszawskim kinie Muranów i kinach studyjnych w całej Polsce.

Przegląd otworzy adaptacja filmowa jednego z największych klasyków literatury dziecięcej –„Dzieci z Bullerbyn”, czyli historia przygód Lisy i jej przyjaciół mieszkających w wiosce, w której dzieci nigdy się nie nudzą. Widzowie przeglądu będą mogli spotkać się z Lisą, Lassem, Bossem, Ollem, Brittą i Anną dwukrotnie, ponieważ w programieznajdą się także „Nowe przygody Dzieci z Bullerbyn”. Kolejna propozycja w ramach przeglądu to dwuczęściowa historia przygód Madiki mieszkającej na Czerwcowym Wzgórzu. Miłośnicy leśnych harców w gąszczach i kniejach nie mogą przegapić pokazów filmu „Ronja, córka zbójnika”– historii przygód walecznej dziewczynki, dla której strzelanie z łuku czy unikanie Diabelskiej Czeluści to pestka. W programie przeglądu znajdą się także dwie mniej znane historieLindgren: „Nils Paluszek” – niezwykła opowieść o chłopcu, który za pomocą magicznej mocy zmniejsza się do rozmiarów skrzata i „Rasmusi włóczęga” – filmowa podróż wrażliwego ośmiolatka, podczas której poznaje on, czym jest prawdziwa przyjaźń.
Widzowie przeglądu będą też mogli wziąćudział w weekendowych warsztatach plastycznych oraz wrodzinnym konkursie na kolaż pt. „Moja przygoda z bohaterami Astrid Lindgren”, w którym do wygrania będą książki autorki ufundowane przez wydawnictwa Zakamarki i Nasza Księgarnia.
Szczegółowy regulamin konkursu i harmonogram wszystkich projekcji dostępny jest na stronie www.kinodzieci.plw zakładce „Astrid Lindgren”.Przegląd „Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren” odbędzie się w Warszawie i 19 innych miastach. Ta rodzinna przygoda w kinie jest przedsmakiem drugiej edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który odbędzie się na przełomie września i października 2015.
Więcej informacji:
www.kinodzieci.pl
www.dzieciakinahoryzoncie.pl
www.facebook.com/dzieciakinahoryzoncie

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię