Pokój dla rodzeństwa – przykłady

2
6181

Często tak jest, że rodzeństwo musi przebywać w jednym pokoju. Mieszkają sobie razem, czy im się to podoba czy nie. Jak wiadomo, brat z siostrą czy dwie siostry lub dwójka braci, od czasu do czasu denerwują się na siebie, dokuczają sobie i ich relacje są dość napięte. Powodem kłótni jest zazwyczaj walka o zabawki, o własny kąt czyli terytorialne przepychanki rodzeństwa.

By zminimalizować te niesnaski, warto dobrze rozplanować meble w pokoju. Każde dziecko powinno mieć swoje łóżko, biurko i kąt z ulubionymi zabawkami czy innymi akcesoriami. W mniejszych pomieszczeniach jesteśmy skazani na łóżko piętrowe. Producenci oferują naprawdę ciekawe modele łóżek piętrowych. Gdy np.nie ma miejsca na dwa biurka, trzeba nauczyć dzieci wspólnego korzystania. Zadbajmy o oddzielne boksy do przechowywania zeszytów, książek i wszelkich pisaków.

W naszej galerii jest też przykład pokoju, w którym mieszka rodzeństwo z dużą różnicą wiekową. W jednym pokoju trzeba zmieścić dwa światy: niemowlaka i starszaka. Na zdjęciu widać rozwiązanie miejsc do spania: łóżko piętrowe z miejscem dla starszego dziecka na górze, a niemowlak śpi poniżej w pięknym łóżeczu dla dzidziusia.

 

Łóżka dla dzieci

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię